Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Kot na drzewie, drzewo na samochodach no i kolejne wypadki, czyli tydzień z życia strażaka

2016-08-02 10:15:51 (ost. akt: 2016-08-02 10:34:33)
Piątek, 29 lipca – Iława, ul. Grunwaldzka – pęknięta odnoga drzewa spadła na trzy zaparkowane samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało i jedynie jedno z aut uległo niewielkim uszkodzeniom

Piątek, 29 lipca – Iława, ul. Grunwaldzka – pęknięta odnoga drzewa spadła na trzy zaparkowane samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało i jedynie jedno z aut uległo niewielkim uszkodzeniom

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Nie tylko z uwagi na silne podmuchy wiatru strażacy z komendy powiatowej PSP oraz strażacy z OSP mieli pracowity tydzień. Oficer prasowy iławskiej straży Krzysztof Rutkowski przygotował nam raport z działań swojej jednostki w okresie od 26 lipca do 2 sierpnia.

Wtorek, 26 lipca – Iława ul. 1-go Maja – pożar oleju spożywczego w jednym z mieszkań.
Trzy zastępy straży skierowane zostały do zgłoszenia dotyczącego pożaru w mieszkaniu jednego z bloków przy ulicy 1-go Maja. Jak się okazało, powodem był pożar oleju w kuchni. Właściciel na szczęście postawił garnek z płonącym olejem na podłodze z płytek ceramicznych. Pożar nie objął wyposażenia kuchni i szybko udało się go opanować.
Pamiętać należy, że tego typu pożarów nie należy gasić wodą, gdyż spowodujemy wyrzut płonącego oleju i rozprzestrzenienie się pożaru na całe pomieszczenie, nie unikniemy również poparzeń. Co ważne, ogólnie dostępne gaśnice proszkowe również w tym przypadku nie będą skuteczne, a jedynie mogą pogorszyć sytuację. Gaśnice dedykowane do gaszenia tego typu pożarów powinny mieć oznaczenie F. Najprościej jednak przykryć garnek z płonącym olejem pokrywką bądź zmoczonym ręcznikiem i wynieść go na zewnątrz budynku.

Wtorek, 26 lipca – Iława ul. Ostródzka – zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką.
Zdarzenie wyglądało poważnie, na szczęście zarówno pasażerce samochodu osobowego jak też kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało, a działania strażaków ograniczyły się jedynie do kierowania ruchem i usunięcia uszkodzonych pojazdów z jezdni.

Środa, 27 lipca – Kołodziejki – samochód ciężarowy wjechał do rowu.
Zgłoszenie o takiej treści wpłynęło do Stanowiska Kierowania straży pożarnej w Iławie. Na miejscu okazało się, że na drodze krajowej nr 15 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, samochód ciężarowy wraz z naczepą wbił się w przydrożny rów. W wyniku gwałtownego zatrzymania się całego składu wyrwała się z mocowań kabina ciągnika siodłowego, która wraz z kierowcą odpadła od samochodu i znajdowała się około dziesięciu metrów dalej. Kierowca nie odniósł na szczęście poważnych obrażeń. Podczas działań konieczne było uszczelnienie wycieku paliwa, jego przepompowanie oraz odpompowanie oleju z układów hydraulicznych pojazdu.

Środa, 27 lipca – Lubawa, skrzyżowanie ulic Rzepnikowskiego i 19-go stycznia – rozsypane zborze na jezdni.

Środa, 27 lipca – Iława, ul. Polna – ognisko bez nadzoru

Czwartek, 28 lipca – Iława, ul. Królowej Jadwigi – konar zwisający nad chodnikiem

Piątek, 29 lipca – Rudzienice, ul. Sportowa – kot na drzewie.

Piątek, 29 lipca – Pomierki – zalana piwnica budynku mieszkalnego.
W wyniku gwałtownych opadów deszczu strażacy interweniowali w miejscowości Pomierki, gdzie woda dostała się do pomieszczeń piwniczych budynku mieszkalnego.

Piątek, 29 lipca – Iława, ul. Grunwaldzka – pęknięta odnoga drzewa spadła na trzy zaparkowane samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało i jedynie jedno z aut uległo niewielkim uszkodzeniom. Strażacy podnieśli przewrócony fragment drzewa i umożliwili wyjazd samochodom, następnie odnoga została pocięta.


Piątek, 29 lipca – Adamowo – samochód osobowy uderzył w drzewo i zjechał do rowu. Dwaj mężczyźni podróżujący pojazdem zabrani zostali do iławskiego szpitala, a strażacy musieli podać pianę gaśniczą, gdyż w wyniku kolizji z wnętrza komory silnika zaczął wydobywać się dym.

Piątek, 29 lipca – Iława, ul. Kwidzyńska – czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych. Dwoje uczestników wypadku zabranych zostało do szpitala. Po zakręceniu zaworu butli z gazem w jednym z aut konieczne było usunięcie rozlanych płynów eksploatacyjnych, które po wypadku rozlały się na jezdnię.

Sobota, 30 lipca – Iława, ul. Henryka Sienkiewicza – pożar namiotu imprezowego wraz z wyposażeniem. Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży około godziny trzeciej w nocy. Pożar szybko opanowano – straty jakie oszacował właściciel wyniosły około 100 tys. złotych.

Sobota, 30 lipca – miejscowość Karaś – kolejne ognisko bez nadzoru

Sobota, 30 lipca – Iława, ul. Ostródzka – pożar śmieci nagromadzonych na trawniku

Niedziela, 31 lipca – Szczepkowo – skuter wjechał do rowu. Pęknięta opona była powodem interwencji służb ratowniczych. Dwie osoby podróżujące skuterem zabrane zostały do iławskiego szpitala.

Wtorek, 2 sierpnia – Gajdy – samochód dostawczy, który uderzył w drzewo wywrócił się następnie na bok i zablokował jeden pas jezdni. Strażacy odłączyli akumulator w pojeździe i na potrzeby działań kierowali ruchem drogowym. Następnie przesunięto uszkodzony samochód, aby całkowicie udrożnić przejazd. Kierujący pojazdem mężczyzna zabrany został do szpitala.

Informacje zebrał oficer prasowy PSP Iława, kpt. Krzysztof Rutkowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mmm #2038632 | 88.156.*.* 2 sie 2016 17:22

    przecież kot potrafi sam zejść z drzewa - to niezwykle zwinne zwierzęta...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages