Czwartoligowiec z Rybna pokonany przez A-klasowy Jeziorak [ZDJĘCIA]

2016-08-01 10:25:30(ost. akt: 2016-08-01 10:41:19)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Iławski Jeziorak cały czas przygotowuje się do rozgrywek w A klasie. Zespół rozegrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem do Iławy przyjechał beniaminek IV ligi Delfin Rybno. Po dość dobrym spotkaniu gospodarze wygrali 4:0.
Jeziorak Iława – Delfin Rybno 4:0 (2:0)
Bramki zdobywali:
1:0 — 13 min. Daniel Madej
2:0 — 34 min. Daniel Madej
3:0 — 81 min. Wojciech Figurski
4:0 — 82 min Grzegorz Kochalski

JEZIORAK: Kula — Kressin, Ostanek, Kowalski, Sbikowski, Ćwikliński, Rzeźnikiewicz, Madej, Parulis, Krajewski, Figurski. Na zmianę wchodzili- Sobiech, Burny, Kuchnik, Ciurkowski, Kochalski, Słomski

To było ciekawe widowisko stworzone przez obydwa zespoły. Prym wiedli piłkarze trenera Wojciecha Figurskiego. Już w 8 minucie goście groźnie strzelali, ale Maciej Kula popisał się dobrym refleksem i sparował na rzut różny. W 13 minucie przytomnie w polu karnym zachował się Daniel Madej i pokonał bramkarza z Rybna, ten sam zawodnik w 34 minucie ponownie wpisał się na listę strzelców.

Po przerwie przyjezdni rzucili się do odrabiania strat. W 56 minucie po jednej z akcji było bardzo groźnie pod bramką Grzegorza Sobiecha, ale w porę Krzysztof Kressin wybił futbolówkę z pustej bramki Jezioraka. W 80 minucie sędzia podyktował rzut karny dla zespołu z Rybna. Egzekutorem był dobrze znany zawodnik Bazyli Jabłonowski — strzelił dość silnie, ale jego intencje wyczuł dobrze dysponowany Sobiech i obronił rzut karny. Po tej akcji poszła szybka kontra gospodarzy i Wojciech Figurski podwyższył na 3:0, a chwilę później dobrym i celnym strzałem z dystansu popisał się młody Grzegorz Kochalski i było 4:0.

Następny mecz iławianie zagrają 6 sierpnia w sobotę o 18,00 z Kormoranem Zwierzewo.