Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Zapraszamy do „Żeromka” na odnowienie szkolnych więzi

2016-07-31 16:00:00 (ost. akt: 2016-07-29 15:06:22)
Nauczycielki i absolwentki iławskiego liceum: Małgorzata Karpińska (z lewej), która w tekście zachęca do udziału w jubileuszu, obok Anita Turowska-Łątkowska

Nauczycielki i absolwentki iławskiego liceum: Małgorzata Karpińska (z lewej), która w tekście zachęca do udziału w jubileuszu, obok Anita Turowska-Łątkowska

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W iławskim Liceum Ogólnokształcącym status roku wyjątkowego zyskał 2016 – jako jubileuszowy. Absolwenci szkoły włączyli się aktywnie w różnorodne przedsięwzięcia, niektórzy przyjeżdżając do rodzinnego miasta z daleka specjalnie na spotkania z naszymi wychowankami. Za co w imieniu organizatorów i uczniów jeszcze raz dziękuję. Zyskaliśmy dzięki tym prelekcjom poczucie solidarności w czasie i przestrzeni z szeroko pojętą Społecznością naszej szkoły. I dumę z Jej sukcesów zawodowych i pasjonackich.

„O, roku ów! Kto ciebie widział w naszym kraju!/ Ciebie lud zowie dotąd rokiem urodzaju (…) dotąd lubią starzy/ O tobie bajać, dotąd pieśń o tobie marzy”.
(„Pan Tadeusz”)

O obchodach 70-lecia „Żeromka” pisaliśmy na łamach „Gazety Iławskiej”(portalu ilawa.wm.pl) oraz portali społecznościowych od początku roku. Wiele zdjęć utrwaliło bieżące imprezy. Strona internetowa www.zsog.pl zyskała zakładkę: „70-lecie ZSO”, gdzie umieszczono informacje o planowanym programie Zjazdu Absolwentów i koniecznych formalnościach zgłoszenia.

Nieposkromiony czas zostawił już tylko 60 dni do naszego wielkiego spotkania po latach. Dlatego w imieniu aktualnie pracujących w ZSO nauczycieli i jednocześnie jako absolwentka LO z 1987 r. zwracam się do Państwa, szanowni Czytelnicy, by zachęcić wszystkich związanych jakkolwiek z „Żeromkiem” - do odnowienia więzi z okazji Jubileuszu, 24 września 2016. Zapraszamy wspaniałych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, absolwentów, przyjaciół. Gdyby tak nikogo nie zabrakło?!

Niektórzy z nas mają szansę spotkać rówieśników. Nauczyciele motywowali do nauki, ale my tylko część sił mogliśmy Im ofiarować z wdzięcznością. Na parę spraw musiało przecież zostać. Trzeba to sobie znów opowiedzieć! Teraz to i Profesorom coś niecoś zdradzimy.
Do naszych Wychowanków: wierzycie, że się za Wami stęskniliśmy? Sami przyznajcie! Łączyło nas wspólne zmaganie z trudami codzienności w wieku Waszego dojrzewania. Zawiłe sprawy szkolne i historie pozalekcyjne. Nawet wagary potrafiłam czasami zrozumieć i usprawiedliwić, a Wy, że zapominałam to i owo. Jak mawiał wieszcz: Kochajmy się!

Małgorzata Karpińska (Żmudzińska)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages