Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Adrian i Michał wykazali się postawą godną szacunku (i nagrody)

2016-07-26 09:06:21 (ost. akt: 2016-07-26 09:17:02)
Na zdjęciu Adrian i Michał, rodzice oraz komendant Mikusik i starosta Polański

Na zdjęciu Adrian i Michał, rodzice oraz komendant Mikusik i starosta Polański

16-letni Adrian i Michał wykazali się wzorową oraz godną naśladowania postawą i kiedy zauważyli w samochodzie kobietę i podejrzewali, że ją skrępowano, o wszystkim poinformowali policjantów. Otrzymali za to podziękowania od komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimka (przekazał je komendant powiatowy policji w Iławie podinsp. Robert Mikusik) oraz nagrodę rzeczową od starosty powiatu iławskiego Marka Polańskiego. Słowa uznania za wychowanie synów skierowano także do rodziców nastolatków.

Młodzi mieszkańcy powiatu iławskiego idąc jedną z leśnych dróg zauważyli ciemny samochód na numerach rejestracyjnych z innego powiatu. Adriana i Michała zaniepokoił fakt, iż w samochodzie tym siedziała kobieta, która prawdopodobnie była skrępowana i miała coś na głowie. Chłopcy o tym zdarzeniu poinformowali rodziców, a następnie iławskich policjantów.

Po wysłuchaniu ich relacji policjanci ocenili, że zaistniało duże prawdopodobieństwo, iż mogło dojść do przestępstwa. Natychmiast podjęli czynności. W sprawę zostało zaangażowanych wielu funkcjonariuszy w tym policjanci z komendy wojewódzki w Olsztynie.

Po kilku dniach wytężonej pracy ustaleń i przesłuchań świadków okazało się, że do porwania nie doszło, chociaż wszelkie okoliczności o tym świadczyły, a młodzi mężczyźni mogli podejrzewać, że zagrożone jest życie i zdrowie kobiety. Mając powyższe na uwadze komendant powiatowy policji w Iławie podinsp. Robert Mikusik podkreślił, że postawa młodych mieszkańców powiatu iławskiego zasługuje na słowa uznania i szacunek. Zaznaczył, że każdy z nas widząc zagrożenie oraz będąc świadkiem łamania prawa powinien tak jak Adrian i Michał zawsze reagować chociażby informując o tym policję.

Zaangażowanie chłopców w sprawę powinno być wzorem i przykładem do naśladowania dla innych osób. Nastolatkowie mieli również okazję poznać prawdziwą pracę policjantów nie tylko tych w mundurach, których widzimy na co dzień na ulicy, ale również funkcjonariuszy operacyjnych, których praca nie jest zauważalna dla „zwykłego” człowieka.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages