środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Inwalida w wodzie, zwierzęta w studzienkach, pożary i wypadki, czyli normalny tydzień z życia iławskiej straży pożarnej

2016-07-05 13:27:01 (ost. akt: 2016-07-05 13:35:28)
W Jędrychowie czołowo zderzyły się trzy samochody osobowe

W Jędrychowie czołowo zderzyły się trzy samochody osobowe

Autor zdjęcia: PSP Iława

Strażacy na co dzień nie mogą narzekać na brak pracy. Ilość wezwań i akcji ratunkowych nasila się m.in. w okresie lata. Nie inaczej było w ostatnim tygodniu — przedstawiamy dziś informacje z działań straży pożarnej w powiecie iławskim w okresie od 28 czerwca do 5 lipca.


29 czerwca – Lubawa ul. Pielgrzyma – dwa wywrócone drzewa tarasujące przejazd drogą gminną były przyczyną interwencji strażaków z Lubawy. Drzewa usunięto.
29 czerwca – Iława ul. Ostródzka – strażacy usuwali plamę substancji ropopochodnej na rondzie przy ulicy Ostródzkiej.
29 czerwca – Stradomno – pożar odpadów plastikowych i nagromadzonych opon na jednej z prywatnych posesji w Stradomnie. pożar szybko opanowany przez strażaków z Iławy i Stradomna

30 czerwca – Rudniki – pożar niewielkiego drewnianego budynku gospodarczego, w którym składowany był opał.
30 czerwca – Lubawa ul. Kupnera – konary drzew zwisające nad drogą i chodnikiem stwarzające zagrożenie dla pieszych i jadących drogą pojazdów.
30 czerwca – Jędrychowo – pożar torfu i krzaków na nieużytkach.
30 czerwca – Stradomno – pożar słomy nagromadzonej w drewnianej stodole – próba gaszenia podjęta przez właściciela przed przybyciem strażaków okazała się skuteczna.

1 lipca – Lubawa ul. 19-tego stycznia – kolejny zwisający konar zagrażający jadącym samochodom.
1 lipca – Stradomno – kolejna interwencja w związku z pożarem stodoły – tym razem palił się spojler samochodowy wykonany z tworzywa sztucznego.
1 lipca – Szymbark – samochód osobowy uderzył w drzewo – pojazdem podróżowały dwie osoby, które po zaopatrzeniu przez ratowników medycznych zabrane zostały do iławskiego szpitala.
1 lipca – Trupel – konar drzewa na drodze.
1 lipca – Goryń – pies w studzience melioracyjnej.
Do niezabezpieczonej studzienki melioracyjnej wpadł pies, ostatnie opady sprawiły, ze studzienka była wypełniona wodą. Pies został szczęśliwie wyciągnięty, a studzienka zakryta i zabezpieczona.
1 lipca – Gałdowo – do podobnej interwencji wezwani zostali strażacy z Gałdowa. W tym przypadku w studni głębokiej na około dwa metry znajdowała się mała sarna, która niefortunnie tam wpadła. Wyciągnięte zwierze całe i zdrowe oddaliło się w stronę pobliskiego lasu.

2 lipca – Iława ul. Sienkiewicza – drzewo na jezdni.
2 lipca – Katarzynki – kolejne powalone drzewo tarasujące przejazd.
2 lipca – Sarnówek – konar niebezpiecznie zwisający nad terenem pola namiotowego.
2 lipca – Iława ul. Mickiewicza – do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który poruszając się na wózku inwalidzkim o napędzie elektrycznym zjechał z chodnika i stoczył się do Małego Jezioraka. Na miejscu okazało się, że pomocy poszkodowanemu udzielił syn i osoby postronne. Mężczyzna okryty kocem termicznym przez ratowniczki PCK czekał na karetkę pogotowia. Po wykonani badań pozostał na miejscu, a strażacy wyciągnęli z wody pechowy wózek.
2 lipca – Szałkowo i Siemiany – takie miejscowości podane zostały w zgłoszeniach. Nagły wiatr, który zerwał się nad wodami Jezioraka spowodował, że doszło do wywrócenia dwóch łodzi. Szybka pomoc sprawiła, że nie doszło do tragedii, jednak jedna z osób poszkodowanych w tym zdarzeniu zabrana została do szpitala.
2 lipca – Jędrychowo – czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowały trzy osoby, dwójka z nich samodzielnie opuściła pojazdy, natomiast pasażerka jednego z aut pozostawała w środku.
Po udzieleniu pomocy przedmedycznej i przekazaniu osób poszkodowanych ratownikom medycznym strażacy zabezpieczyli pojazdy, odłączyli akumulatory i na potrzeby działań kierowali ruchem drogowym. Wszyscy uczestnicy wypadku przetransportowani zostali do iławskiego szpitala.
2 lipca – Wilczany – drzewo na jezdni.

3 lipca – Gubławki – drzewo na jezdni.
3 lipca – Ławice – Zgłoszenie, które wpłynęło o godzinie 19:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Iławie dotyczyło dachowania samochodu na szutrowej drodze gminnej prowadzącej z miejscowości Mały Bór do Ławic. Do zdarzenia wysłano natychmiast zastępy strażaków z Ławic i Iławy. Na miejscu ustalono, że samochód osobowy zjechał z utwardzonej drogi, uderzył w drzewo i wywrócił się na dach.
Pojazdem łącznie podróżowało trzech mężczyzny, w momencie dojazdu służb ratowniczych dwie osoby były już poza pojazdem uskarżając się na ogólne potłuczenia spowodowane wypadkiem. Trzeci mężczyzna znajdował się nadal w samochodzie. Konieczne było użycie ratowniczego sprzętu hydraulicznego do uwolnienia poszkodowanego.
Równocześnie z działaniami zmierzającymi do wydobycia mężczyzny strażacy z Ławic przygotowywali miejsce do lądowania śmigłowca LPR, który zabrał najbardziej poszkodowanego mężczyznę, dwaj pozostali przetransportowani zostali do iławskiego szpitala karetkami.

Informacje zebrał kpt. inż. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages