Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Za biegaczami z grupy Iława Biega dwa udane starty [ZDJĘCIA]

2016-07-05 08:20:05 (ost. akt: 2016-07-04 13:37:10)
Sportowcy z Iławy zawsze podkreślają, skąd pochodzą. Z biegaczami z grupy Iława Biega nie jest inaczej, tu po ostatnim starcie w Kretowinach

Sportowcy z Iławy zawsze podkreślają, skąd pochodzą. Z biegaczami z grupy Iława Biega nie jest inaczej, tu po ostatnim starcie w Kretowinach

Autor zdjęcia: Kinga Pulkowska

Bieganie to najprostsza, ale też jednocześnie jedna z najbardziej skutecznych form zadbania o nasze zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie. W mieście nad Jeziorakiem od dłuższego już czasu działa grupa Iława Biega, skupiająca biegaczy-amatorów (jak sami o sobie mówią). Ostatnio iławianie zaliczyli dwa bardzo dobre starty.

Przełom wiosny i lata jest czasem, kiedy to biegacze sprawdzają swoją formę w imprezach masowych. Wybór startów jest bardzo szeroki, ale dwie z nich, rozgrywane w przeciągu ostatniego miesiąca, zasługują na szczególną uwagę.
Są to:
V Maraton Mazury (4 czerwca 2016 r.) w Gałkowie koło Mrągowa oraz XVIII Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie (2 lipca 2016) w Kretowinach koło Morąga.

— Biegi te są szczególnie ciekawe, bo są po prostu trudne. Zarówno maraton w Gałkowie, jak i 33 km w Kretowinach rozgrywane są częściowo na asfalcie, natomiast znaczny procent dystansu biegnie drogami leśnymi i szutrowymi. Jest też mnóstwo podbiegów — ocenia Radosław Etmański, jeden z bardziej doświadczonych zawodników ekipy Iława Biega.Gałkowo:
V Maraton Mazury odbył się w sobotę 4. czerwca. Frekwencja na dystansie maratońskim wyniosła 156 osób (w tym 3 reprezentantów Iławy). Oprócz tego odbył się bieg na dystansie 10 km (271 osób) i bieg dla dzieci. Z grupy Iława Biega udział wzięli:
- Rafał Szczecina (3:15:11 - 3 m-ce w Open)
- Radosław Etmański (3:47:24 - 24 m-ce Open)
Oprócz tego w rywalizacji brał udział jeszcze jeden iławianin: Wiesław Gac. Wyniki cieszą tym bardziej, że dystans biegu wyniósł 42,93 kilometry, a nie tradycyjne 42,195 m.
— Pogoda dopisała — nie padało, słoneczko przypiekało, temperatura powietrza, trochę mało „maratońska”, bo wynosiła19 stopni C, wiatru zbyt silnego nie było — relacjonuje Etmański.

Kretowiny:
XVIII Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie odbył się w ostatnią sobotę. Tym razem Iławę reprezentowała liczna grupa biegaczy, bo aż 12 osób.
O szczegółach mówi Etmański.
— Podobnie jak maraton w Gałkowie, bieg w Kretowinach pomimo niewielkiej liczby uczestników, przyciąga biegaczy z całej północnej Polski. Wynika to z unikatowości trasy, terminu i dystansu, a przez to, ze stopnia trudności. Smaczku dodaje fakt, że „medal” w postaci kryształowej perły otrzymuje zawsze tylko pierwszych 250 biegaczy na mecie. Trasa biegu wiedzie wokół jeziora Narie i jest trudna, bo jest pofałdowana na całej długości, z mnóstwem podbiegów i wieloma kilometrami dróg z usypującym się piaskiem. Do tego pogoda w sobotę nie była zbyt przyjazna biegaczom, było słonecznie, a temperatura wynosiła 27 °C. Tym większe gratulacje dla wszystkich, którym udało się ukończyć bieg. A na mecie zameldowaliśmy się wszyscy, czyli: Przemysław Belka, Radosław Etmański, Marta Góraj, Maciej Góraj, Kamil Jędrzejewski, Maciej Kapuściński, Jarosław Olszewski, Beata Sierdzińska (1 miejsce w kategorii wiekowej K40) i Tadeusz Sierdziński, Rafał Szczecina (2 miejsce w kategorii wiekowej M30), Beata Zbysław i Robert Zbysław. Warto zwrócić uwagę, że w tej grupie są aż trzy biegające małżeństwa.
Frekwencja wyniosła 302 osoby, a bieg ukończyło 295 zawodników (w tym wszyscy iławianie). Krótko mówiąc: BRAWO MY!

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages