Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Kapelmistrz lubawskiej orkiestry molestował nieletnią. Zapadł wyrok

2016-07-01 11:09:09 (ost. akt: 2016-07-01 11:22:26)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat usłyszał były już kapelmistrz lubawskiej orkiestry, który oskarżony był o molestowanie nieletniej. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Do zdarzenia dojść miało w czerwca ubiegłego roku, podczas jednej z prób Miejskiej Orkiestry Dętej w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. Policjanci otrzymali zgłoszenie, udali się pod wskazany adres i zatrzymali podejrzanego, a następnie po przesłuchaniu w komisariacie zwolnili go do domu. W kolejnych dniach zeznania złożyła też nastoletnia dziewczynka, uczennica lubawskiej szkoły podstawowej, która zgodnie z procedurami dotyczącymi nieletnich na pytania policjantów odpowiadała w obecności psychologa.

Po zebraniu materiału dowodowego kapelmistrzowi, który nie przyznawał się do winy, został przedstawiony zarzut. Sprawa trwała rok i niedawno zakończyła się wydaniem wyroku. Lubawianin został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat z art. 200 § 1 Kodeksu karnego, który brzmi: "kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza się do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12".
Ponadto ma pisemnie przeprosić poszkodowaną, wypłacić jej 5 tys. zł zadośćuczynienia i nie zbliżać się do niej przez 7 lat. Otrzymał także 5-letni zakaz pracy edukacyjnej. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

red.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages