Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Święto modeli w Iławie od dziś do niedzieli

2016-06-27 15:38:15 (ost. akt: 2016-07-01 13:48:14)
Damian Sikorski, organizator Wystawy Modeli w Iławie

Damian Sikorski, organizator Wystawy Modeli w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Przed nami kolejna wystawa modeli. To będzie już dziewiąta edycja wydarzenia, które niestrudzenie organizuje Damian Sikorski, pasjonat modelarstwa z Iławy, a my corocznie o nim piszemy. Do hali sportowo-widowiskowej (choć nie tylko tam) zapraszamy w dniach 1-3. lipca. Wstęp jest bezpłatny.

Wystawa modeli początkowo odbywała się w sali gimnastycznej dawnej szkoły podstawowej nr 6, jednak szybko okazało się, że potrzeba większego pomieszczenia. Tak impreza trafiła pod dach hali sportowo-widowiskowej przy ul. Niepodległości, gdzie odbywa się corocznie.
Damian Sikorski, pomysłodawca i organizator wydarzenia, za każdym razem stara się urozmaicić i powiększyć wystawę. Jej główną atrakcją jest prezentacja zbiorów modelarzy z Polski i nie tylko.
— W tym roku do Iławy przyjedzie około 70. modelarzy z całego kraju, którzy zaprezentują zbiory modeli samochodów, modeli kolejowych oraz modeli wykonanych z kartonu. Nie zabraknie też oczywiście makiety modułowej linii kolejowej, która corocznie jest największą atrakcją, zwłaszcza wśród dzieci — mówi Damian Sikorski. — Poza tym tuż przed wejściem do hali jeździć będą modele RC w skali 1-14 — dodaje organizator.

Sikorski zaprasza na wystawę szczególnie w sobotę, kiedy to będzie można zasiąść za sterami symulatora jazdy lokomotywą EU-07. W Polsce jest tylko jeden taki symulator i na czas imprezy trafi on do Iławy. Wystawa to nie tylko modele, to także pokaz... rzeczywistych pociągów! Damian Sikorski jest miłośnikiem kolejnictwa i postanowił sprowadzić do Iławy prawdziwe lokomotywy.
— W sobotę o każdej równej godzinie, od 10.00 do 15.00, z przystanku autobusowego przy ulicy Niepodległości odjeżdżać będzie autokar na dworzec kolejowy Iława Główna. Tam, przy torze numer 7 na peronie 3 ustawione będą lokomotywy, które przyjadą nad Jeziorak specjalnie dla nas — zapowiada modelarz z Iławy.
Podczas wystawy będzie można nabyć modele oraz nauczyć się składania kartonowych modeli budynków i patynowania, czyli "brudzenia" składów kolejowych.

PROGRAM WYSTAWY MODELI IŁAWA 2016
hala sportowo-widowiskowa, ul. Niepodległości 11b


•• Piątek 1 lipca: godziny 12.00 — 18.00
•• Sobota 2 lipca : 10.00 — 19.00
•• Niedziela 3 lipca: 10.00 — 15.00m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Fan_Stomilu #2019761 | 46.112.*.* 1 lip 2016 20:39

    Brawo! Będę jak co roku.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages