Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Wizyta partnerska przedstawicieli powiatu iławskiego w Hof

2016-06-22 09:11:51 (ost. akt: 2016-06-22 09:34:39)

Autor zdjęcia: Archiwum Starostwa

Od 9 do 11 czerwca delegacja Powiatu Iławskiego na czele ze Starostą Powiatu Iławskiego, Markiem Polańskim, przebywała z wizytą w partnerskim powiecie Hof, na Bawarii w Niemczech.

Partnerstwo trwa już 7 lat. Zainicjowali je w ramach partnerstwa technologicznego poprzedni starostowie, powiatu iławskiego Maciej Rygielski oraz powiatu Hof, nie żyjący już Bernd Hering. Partnerstwo przekształciło się w przyjaźń. Liczne wzajemne spotkania dały okazję do lepszego poznania się oraz szacunku. Wśród wspólnych projektów należy wymienić wymianę młodzieży z Młodzieżowej Rady Powiatu Iławskiego oraz Kreisjugendring Hof, która  odbywa się co roku oraz działania związane z promocją dziedzictwa kulturowego regionów.

Nowe kierunki współpracy
Celem wizyty było omówienie nowych kierunków współpracy między powiatami. Wyjazd obfitował w rozmowy na temat obecnej sytuacji w Niemczech oraz  rozwoju gospodarki oraz turystyki w powiecie Hof. Starosta powiatu iławskiego Marek Polański, Maciej Rygielski reprezentujący Zarząd Powiatu oraz radni Marian Golder i Mariusz Kupczyński mieli okazję zobaczyć działania władz Powiatu Hof na linii Przedsiębiorcy-Starostwo. Razem ze starostą powiatu Hof odwiedzili jedno z wielu prężnie działających, nie tylko w Niemczech ale i na całym świecie przedsiębiorstw, firmę Fraas. Od 135 lat produkuje ona szale, chusty i dodatki tekstylne dla wielu światowych marek. Z roku na rok rozwija się również w innych kierunkach takich jak budownictwo czy elementy zabezpieczeń towarów podczas transportu. Podczas wspólnych rozmów na temat gospodarki oraz turystyki starosta powiatu Hof, Oliver Bar, podkreślał jak ważne jest podejmowanie różnych inicjatyw na rzecz współpracy samorządu z przedsiębiorcami.
Spotkanie to nadało nowy charakter partnerstwu, zacieśniło kontakty między obecnymi starostami powiatów i zapewne zaowocuje przyszłymi ciekawymi projektami. Najbliższy już we wrześniu, kiedy będziemy gościć w naszym powiecie młodzież z Kreisjugendring Hof.

red. mr
Źródło: Starostwo Powiatowe w Iławie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages