Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Martyna Szatkiewicz z iławskiej „dwójki” okazała się bezkonkurencyjna w recytacji

2016-06-13 12:19:30 (ost. akt: 2016-06-13 12:27:34)

Uczennica Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie Martyna Szatkiewicz reprezentowała powiat iławski w wojewódzkim konkursie recytatorskim „Spotkania z poezją”. Opiekunem uczennicy jest Iwona Drzymalska.

W piątek 10 czerwca uczennica Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie - Martyna Szatkiewicz, laureatka eliminacji miejskich i rejonowych, reprezentowała powiat iławski w XXXIV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „SPOTKANIA Z POEZJĄ”. Jest on organizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej/oddział w Olsztynie i Pałac Młodzieży.

Organizatorzy zaprosili dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu miłośników języka polskiego. Laureaci eliminacji rejonowych reprezentowali swoje regiony w ostatnim, wojewódzkim etapie tego pięknego konkursu.
Martynka uwiodła publiczność i jurorów! Okazała się bezkonkurencyjna w swojej grupie wiekowej i została bezapelacyjną zwyciężczynią konkursu. Gratulacje należą się również opiekunowi artystycznemu Martynki - i jednocześnie Jej wychowawczyni - Iwonie Drzymalskiej.
Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji i prozy dziecięcej, a także artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.
Tegoroczny konkurs realizowany jest w roku Henryka Sienkiewicza ogłoszonym przez Senat RP i w 550. rocznicę powrotu Warmii do Polski.

Źródło: SSP nr 2 Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages