Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Satysfakcja ze złowionej ryby to rzecz bezcenna [ZDJĘCIA Z ZAWODÓW]

2016-06-10 13:10:54 (ost. akt: 2016-06-22 12:29:57)
Fiszoterapia to nowa forma zajęć, dzięki którym u osób niepełnosprawnych następuje rozwój manualny. Do tego mają one kontakt z naturą, ale także uczestniczą w życiu społeczeństwa

Fiszoterapia to nowa forma zajęć, dzięki którym u osób niepełnosprawnych następuje rozwój manualny. Do tego mają one kontakt z naturą, ale także uczestniczą w życiu społeczeństwa

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Dziś na Małym Jezioraku odbywały się I Wędkarskie Zawody Spławikowe "Płotka 2016". Iławskie WTZ-y zorganizowały je z myślą o niepełnosprawnych.

To dopiero drugie tego typu zawody w województwie warmińsko-mazurskim. Do pierwszych doszło w Lidzbarku Welskim, a pomysł podchwycili także instruktorzy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Iławie, z Piotrem Guzowskim na czele.

O godzinie 10.00 rozpoczęły się dziś wędkarskie zmagania, w których udział brało 15. niepełnosprawnych osób z Iławy, Lidzbarka Welskiego i Morąga. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów dbali spece z Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego (z naszym redakcyjnym felietonistą Wojciechem Kwiatkowskim), Gospodarstwo Rybackie udostępniło akwen do połowów, a strażacy z PSP Iława zadbali o bezpieczeństwo uczestników na brzegu. Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji ufundowało puchary.

Zawody zakończyły się ok. 12.00, jednak nie podajemy ich wyników, bo też nie o to chodziło w "Płotce 2016".
Fiszoterapia to nowa forma zajęć, dzięki którym u osób niepełnosprawnych następuje rozwój manualny. Do tego mają one kontakt z naturą, ale także uczestniczą w życiu społeczeństwa, dlatego położony w centrum Iławy Mały Jeziorak jest idealnym miejscem do tego typu przedsięwzięć — mówi Piotr Guzowski, instruktor pracowni umiejętności praktycznych. — Równie ważna jest radość samego wędkowania oraz satysfakcja ze złowionej ryby. To jest rzecz bezcenna — dodaje instruktor, który sam też chętnie wędkuje.••• Jeśli już jesteśmy przy wędkowaniu i Małym Jezioraku, to przypominamy, że w najbliższą niedzielę 12. czerwca odbędą się tu coroczne zawody z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Organizatorami jest Iławskie Towarzystwo Wędkarskie oraz Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Zmagania wędkarskie dzieci odbywały się zawsze w pierwszą niedzielę czerwca, jednak teraz impreza została przeniesiona z uwagi na zawody biegowe, które miały miejsce nad Małym Jeziorakiem 5. czerwca.

O szczegółach mówi Wojciech Kwiatkowski z ITW Iława. — W tym roku zawody z okazji Dnia Dziecka odbędą się trochę nietypowo, bo dopiero w drugą niedzielę czerwca. Wszystkie dzieci do 16-go roku życia serdecznie zapraszamy, to będzie święto młodych wędkarzy - dla każdego uczestnika nagrody. Zbiórka w niedzielę 12. czerwca o 7.30 przy hali sportowo-widowiskowej. Mam nadzieję, że pogoda dopisze.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages