Sprawdź, jak po piłkarskim weekendzie wyglądają ligowe tabele [WYNIKI I ZDJĘCIA]

2016-06-07 11:46:07(ost. akt: 2016-06-07 12:36:28)
GKS II Wikielec przegrał i marzenia o awansie do okręgówki musi raczej odłożyć na przyszły sezon

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

GKS Wikielec zakończył sezon na 11. miejscu i w związku z reorganizacją rozgrywek spada do niższej klasy. A na jakich pozycjach znajdują się aktualnie nasze pozostałe drużyny piłkarskie? Sprawdź wyniki i tabelę, zobacz zdjęcia z meczów Jezioraka Iława i GKS II Wikielec.
III LIGA
GKS Wikielec
— Jagiellonia II Białystok 0:3 (0:1)
0:1 — Gajko (45), 0:2 — Falon (63), 0:3 — Grabowski (69)

WIKIELEC: Elżanowski (46 Lewandowski) — Kruszyński, Waląg, Kacperek, Jajkowski — Kołakowski (50 Tomczyk), Piórkowski (66 Płoski), Otręba, Tomkiewicz, Sagan (70 Piceluk) — Sobociński

— To był dziwny mecz, bo do przerwy nic nie zapowiadało sukcesu gości, co więcej: graliśmy tak, że gol dla nas to była tylko kwestia czasu — wyjaśnia trener Wojciech Tarnowski. — Ale tuż przed przerwą dostaliśmy bramkę po głupiej kontrze, po przerwie daliśmy im jeszcze „prezent” na 0:2, no i już nie wróciliśmy do równowagi. Rywalom wpadło wszystko co miało i co nie miało wpaść, a nam nie szło — dodaje szkoleniowiec GKS.

POZOSTAŁE WYNIKI 34 KOLEJKI
Olimpia Elbląg — MKS Ełk 6:0 (2:0)
Kaczkan Huragan Morąg — Concordia Elbląg 4:0 (0:0)
KS Wasilków — Sokół Ostróda 0:4 (0:3)
Rominta Gołdap — ŁKS Łomża 1:3 (0:3)
Granica Kętrzyn — Warmia Grajewo 2:0 (1:0)
Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — MKS Korsze 2:0 (2:0)
Wissa Szczuczyn — Start Działdowo 3:0 (walkower, goście nie pojechali na mecz)
Znicz Biała Piska — Olimpia Olsztynek 3:0 (walkower)

— Start Kozłowo 3:0 (walkower)

Drużyna Jarosława Płoskiego bez wychodzenia na boisko zdobyła trzy punkty. Start Kozłowo wycofał się bowiem z rozgrywek po rundzie jesiennej.

POZOSTAŁE WYNIKI 28 KOLEJKI
Tęcza Biskupiec — Polonia Pasłęk 1:1 (1:1)
Pisa Barczewo — Motor Lubawa 1:4 (0:1)
Mamry Giżycko — Zatoka Braniewo 3:2 (2:0)
Orzeł Janowiec Kościelny — Warmiak Łukta 0:1 (0:0)
Stomil II Olsztyn — Mrągowia Mrągowo 0:1 (0:1)
Śniardwy Orzysz — Omulew Wielbark 1:4 (1:1)

— Fortuna Gągławki 3:0 (1:0)
1:0 — Zakierski (22), 2:0 — Dedek (75), 3:0 — Suchocki (81)

Kolejne ważne punkty wylądowały na koncie Czarnych. Ich ostatnie zwycięstwo relacjonuje Daniel Boros, prowadzący internetowy portal klubu z Rudzienic.
— To było zasłużone zwycięstwo naszej ekipy. Pierwszy gol padł po dośrodkowaniu Patryka Olszewskiego z rzutu rożnego. Po sprytnym strzale z pięty trenera Tomasza Zakierskiego było 1:0 dla Czarnych. Drugi gol to indywidualna akcja Czarka Dedka, który pociągnął z piłką od połowy boiska zostawiając w tyle trzech obrońców i nie dał szans bramkarzowi. Ciekawostką jest gol na 3:0. Zdobył go Dawid Suchocki, który jeszcze w rundzie jesiennej był w Osie Ząbrowo... bramkarzem. Nie chciał jednak dalej bronić, chciał grać w polu. Przyszedł do Czarnych w przerwie zimowej. W meczu z Fortuną pojawił się na boisku w drugiej połowie i kilka minut po wejściu zdobył gola. Podawał mu najlepszy asystent w naszej drużynie, Patryk Olszewski.

Czajkowski Radomniak Radomno — Syrena Młynary 8:0 (4:0)
GKS Stawiguda — Warmia Olsztyn 1:1 (0:1)
Grunwald Gierzwałd — Ewingi Zalewo 0:0
Wel Lidzbark Welski — GKS Gietrzwałd/Unieszewo 6:1 (6:0)
GSZS Delfin Rybno — Kormoran Zwierzewo 3:1 (0:1)

– Iskra Narzym 4:1

Orzeł pewnie pokonał swojego ostatniego rywala. Bramki dla drużyny trenera Grzegorza Kasprzaka zdobyli Piotr Misiak (2), Maciej Wilczak oraz Mariusz Wenderski.

Osa Ząbrowo – KS Mroczno 0:1

Znacznie gorzej w 20 kolejce poszło ząbrowianom, jednak też przeciwnik był dużo silniejszy. Osa na swoim terenie podejmowała bowiem lidera ligowej tabeli. O meczu mówi prezes Osy Rafał Żuchowski. — Goście pokonali nas pod koniec pierwszej połowy, dostaliśmy więc typową bramkę do szatni. W drugiej części meczu praktycznie nie opuszczaliśmy połowy gości, jednak brak skuteczności spowodował, że nie zdobyliśmy ani jednej bramki

GKS II Wikielec – KS Tyrowo 0:2

GKS II: Wiśniewski, Pieńkowski (75 min Kuciński), Suchocki, Szkamelski , Kijewski, Kopaczewski( 56 min. Kruczkowski), Dymowski, Kwiatkowski, Gerych, D. Kruczkowski, (56 min Kamiński), Kopczewski.

Drugiej porażki z rzędu doznali byli już liderzy ligowej tabeli. W niedzielę GKS II przegrał na swoim terenie z KS Tyrowo. Bramki padły po strzałach Przemysława Różyckiego (55 min) i Kamila Kowalskiego (90 min).
W pierwszej połowie nic ciekawego się nie działo. Obie jedenastki nie stworzyły sobie jakieś klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Druga odsłona tego widowiska była o wiele ciekawsza. Padły dwa gole, ale niestety dla przeciwnika naszego zespołu. W 55 min fatalny kiks naszego bramkarza, gdzie futbolówka wypadła mu z rąk, doskoczył napastnik gości i skierował piłkę do pustej bramki. Ta sytuacja trochę "rozkleiła" zespół trenera Piotra Dymowskiego. Pięć minut później z kolei grający trener nie wykorzystał rzutu karnego za faul na Sylwku Kucińskim.
W doliczonym czasie gry goście zdobyli drugiego gola po strzale Kowalskiego. Szkoda, że to spotkanie zakończyło się porażką zespołu z Frednowych. Marzenia o awansie do klasy okręgowej trzeba raczej odłożyć na przyszły sezon.

Po meczu trener Piotr Dymowski powiedział. — Nic nie wskazywało, że przegramy ten mecz. Tyrowo nie stworzyło żadnej sytuacji bramkowej, ale wykorzystało nasze ewidentne błędy w obronie. Nie wiem co się stało. Nie wykorzystałem również karnego, to były najważniejsze przyczyny naszej porażki w tym spotkaniu.

ITR Jeziorak Iława – Jordan Kazanice 6:0
Bramki dla Jezioraka: Figurski (5), Ostanek (13), Madej (14), Figurski (30), Kuchnik (50 i 71)
JEZIORAK: Sobiech, Kressin, Ostanek, Adamek, K  Szalewicz(72 min,Sbikowski), Rzeźnikiewicz (45 min. Burny), Parulis (75 min. Krajewski), Madej, Figurski, Ćwiklinski (46 min. Wojciechowski), Kuchnik

Zawodnicy Jezioraka grają bez pudła. Tym razem zaaplikowali rywalowi sześć bramek, cały czas przeważali w tym spotkaniu. Był to jeden z lepszych meczów Jezioraka w rundzie wiosennej w tym sezonie. Przeciwnik poważnie nie zagroził bramce Grzegorza Sobiecha (kolejne spotkanie bez straconej bramki). Obecnie zawodnicy Jezioraka przygotowują się do ostatniej potyczki w rozgrywkach B klasy z zespołem Avisty Łążyn, to spotkanie odbędzie się 11 czerwca o 16,00 na boisku w Łążynie.