Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Piłkarze z iławskiej Czwórki spotkają się dziś z kadrą narodową

2016-05-31 10:10:12 (ost. akt: 2016-05-31 15:03:41)
Prezes PZPN Zbigniew Boniek wręcza puchar zwycięskiej drużynie z Iławy

Prezes PZPN Zbigniew Boniek wręcza puchar zwycięskiej drużynie z Iławy

Autor zdjęcia: mat. Cyfrasport

W środę na Stadionie Energa Gdańsk zostanie rozegrany towarzyski mecz Polska — Holandia. Będzie to jeden z dwóch sprawdzianów biało-czerwonych przed mistrzostwami Europy (6 czerwca w Krakowie zagramy z Litwą). Wśród widzów będą młodzi piłkarze z Iławy, uczniowie SSP 4.

Wyjazd na mecz to nagroda za zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju dziecięcym "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", w którym chłopcy z iławskiej SSP 4 triumfowali w kategorii U-12.

Jednak to nie koniec atrakcji, bowiem dzisiaj młodzi piłkarze wezmą udział w ekskluzywnym spotkaniu ze wszystkimi zawodnikami reprezentacji Polski oraz z selekcjonerem Adamem Nawałką, podczas którego będą mieli okazję porozmawiać ze swoimi idolami oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Zwycięzcy XVI edycji turnieju obejrzą również oficjalny trening biało-czerwonych oraz zwiedzą Stadion Energa Gdańsk. Poza piłkarskimi emocjami czekają na nich jeszcze wyprawa promem na Hel i wizyta w fokarium.

— Laureaci Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zbierają owoce swojej ciężkiej pracy i przygotowań do rozgrywek — powiedział Zbigniew Boniek. — Wśród setek tysięcy dzieci okazali się najlepsi i teraz mają niepowtarzalną okazję na spotkanie ze swoimi idolami. Zobaczyć na żywo w akcji reprezentantów Polski w przededniu Euro to nie lada przeżycie. Szczególnie, że Polacy zagrają z renomowanym przeciwnikiem, jakim jest Holandia. Jestem przekonany, że pobyt na Helu i w Gdańsku będą wyjątkowym wydarzeniem dla uczestników turnieju, którego nie zapomną tego do końca życia — zakończył prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

• Już wkrótce ruszą zapisy do XVII edycji turnieju — szczegóły będą dostępne na www.zpodworkanastadion.pl.

mdryh
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages