Krajobraz po piłkarskim weekendzie [RELACJE, TABELE I WYNIKI]

2016-05-30 11:49:01(ost. akt: 2016-05-30 15:15:44)
Hubert Otręba (GKS Wikielec, zielony strój) próbuje odebrać piłkę rywalowi

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk/ Dziennik Elbląski

III-ligowy GKS Wikielec wygrał w Elblągu po skutecznie wykonanym rzucie karnym, natomiast drugi zespół klubu z gminy Iława przegrał w A klasie i stracił pierwsze miejsce w ligowej tabeli. To oczywiście niejedyne wyniki naszych zespołów piłkarskich po ostatniej serii.
III LIGA
Concordia Elbląg — GKS Wikielec 0:1 (0:0)
0:1 — Sobociński (79 karny); czerwona kartka: Essomba (Concordia)
GKS: Elzanowski — Sobociński, Kruszyński, Waląg, Kacperek, Jajkowski, Tomkiewicz, Otręba (88 Kwiatkowski), Sagan (71 Płoski), Kołakowski (89 Kruczkowski), Maciukiewicz (85 Piceluk)

Concordia przegrywając z Wikielcem, skomplikowała sobie życie i do końca sezonu będzie drżała o ligowy byt. Już po pierwszej połowie elblążanie powinni prowadzić, jednak zawodziła skuteczność. M.in. w 3. min Jean-Claude Essomba, po dośrodkowaniu Grzegorza Miecznika, z bliska uderzył w boczną siatkę, a w 20. min Michał Kiełtyka idealnie obsłużył Mariusza Pelca, ale ten nie opanował piłki.

Jedyny gol padł w 79. min z karnego, podyktowanego za faul Michała Kiełtyki na Adamie Kołakowskim — jedenastkę wykorzystał Remigiusz Sobociński (15 gol w sezonie). Za chwilę Essomba ujrzał drugi żółty kartonik i Concordia kończyła mecz w osłabieniu.

POZOSTAŁE WYNIKI 33 KOLEJKI
Sokół Ostróda — Rominta Gołdap 2:1 (1:1)
Start Działdowo — Kaczkan Huragan Morąg 1:3 (0:1)
MKS Ełk — Wissa Szczuczyn 3:0 (1:0)
MKS Korsze — KS Wasilków 0:4 (0:3)
Warmia Grajewo — Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3:2 (3:1)
Jagiellonia II Białystok — Granica Kętrzyn 6:1 (3:0)

IV LIGA

Warmiak Łukta — Amex-Bączek Unia Susz 1:2 (0:2)
0:1, 0:2 — Staniec (6, 9), 1:2 — Kubiński (75)

AMEX-BĄCZEK UNIA: Puwalski — Bieńkowski (87 Kozłowski), Rakowski, Wiśniewski, A. Laskowski (62 Górski), Hanas, Maśka, Ludwiczak (87 Meller), Luliński, Staniec, Karczewski (69 Krause)

Zanim gospodarze na dobre weszli w mecz, już przegrywali 0:2, bo Krystian Staniec strzelił dla Unii dwa gole w ciągu ledwie trzech minut. Chociaż jeszcze przy wyniku 0:0 okazji sam na sam nie wykorzystał Kacper Golks z Warmiaka. Bramkę udało się strzelić dopiero kwadrans przed końcem, kiedy Maciej Kubiński wykorzystał dogranie Tomasza Osenkowskiego i trafił głową, ale na tym piłkarze z Łukty poprzestali.
— Mieliśmy sporo okazji bramkowych, dominowaliśmy piłkarsko przez całe spotkanie, podczas gdy Unia nastawiła się na kontry. Z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na porażkę. Szkoda, bo chłopaki zasuwają na boisku, a nie widać rezultatu punktowego — mówi Michał Kraszewski, trener Warmiaka.

— Wynik mówi sam za siebie, a co do gry z kontry, to zespoły piłkarskie mają różne taktyki na dane mecze — słusznie zauważa Bogdan Nerowski. Kierownik zespołu Unii dodaje, że już przy wyniki 2:1 suszanie mogli jeszcze podwyższyć rezultat, jednak tym razem Stańca zawiodła skuteczność (piłka trafiła w boczną siatkę).

POZOSTAŁE WYNIKI 27 KOLEJKI
Stomil II Olsztyn — Błękitni Orneta 2:2 (1:1)
Mamry Giżycko — Motor Lubawa 4:1 (1:1)
DKS Dobre Miasto — Orzeł Janowiec Kościelny 0:2 (0:1)
Omulew Wielbark — Pisa Tewes-Bis Barczewo 0:2 (0:1)
Polonia Pasłęk — Śniardwy Orzysz 1:2 (1:1)
Zatoka Braniewo — Mrągowia Mrągowo 2:2 (1:1)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Kormoran Zwierzewo — Czarni Rudzienice 4:2 (1:0)
1:0 — Farasiewicz (27), 1:1 — Karkut (54 k), 2:1 — Farasiewicz (55), 2:2 — Dedek (70), 3:2 — Rudziński (71), 4:2 — Felka (90+2)

Drużynie z Rudzienic w najważniejszym momencie spotkania z Kormoranem zabrakło przede wszystkim koncentracji. Czarni na boisku w Zwierzewie dwukrotnie doprowadzali do remisu i właśnie po golu na 2:2 (autorem trafienia był Cezary Dedek) nastąpiło zgubne rozluźnienie w szeregach naszego zespołu.

— Strzeliliśmy bramkę, gospodarze rozpoczęli więc grę od środka boiska i po chwili znowu prowadzili. Z remisu nie cieszyliśmy się więc zbyt długo — relacjonuje trener Tomasz Zakierski. Gol na 4:2 dla gospodarzy był efektem "odkrycia się" Czarnych i chęci doprowadzenia do remisu.

Tęcza Miłomłyn — Czajkowski Radomniak Radomno 0:4 (0:0)
Fortuna Gągławki — Polonia Iłowo 2:2 (0:1)
GKS Gietrzwałd/Unieszewo — Żuraw Godkowo 5:3 (2:2)
Ewingi Zalewo — Wel Lidzbark Welski 0:2 (0:1)
Warmia Olsztyn — Grunwald Gierzwałd 1:1 (1:0)
Syrena Młynary — GKS Stawiguda 1:0 (1:0)
Start Nidzica — Delfin Rybno 0:6 (0:1)
Zweryfikowany wynik z 26. kolejki: Warmia — Żuraw Godkowo 3:0 vo (na boisku 1:3)

Zamek Kurzętnik — Osa Ząbrowo 2:1

Osa prowadziła nawet na boisku wyżej notowanego rywala. — W 45 minucie, a więc tuż przed przerwą, Jarosław Chodowiec wykorzystał dobre dośrodkowanie i strzałem z głowy pokonał bramkarza drużyny gospodarzy — mówi Krzysztof Furmański, trener Osy. W drugiej połowie Zamek wziął się do roboty doprowadzając do remisu, a następnie wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał do ostatniego gwizdka.

Gmina Kozłowo — GKS II Wikielec 3:1

Do Kozłowa pojechało tylko 13 zawodników GKS II Wikielec. Trener Piotr Dymowski z różnych względów (pauzy za kartki, kontuzje i praca w sobotę) nie mógł skorzystać z części kadry. Tak przetrzebiony zespół nie zdołał nawiązać skutecznej walki z dość mocnym przeciwnikiem.

Sylwek Kuciński miał dobre trzy okazje do zdobycia bramek, ale nie potrafił tego wykorzystać. Na otarcie łez w 85 minucie honorową bramkę dla naszej ekipy zdobył Krzysztof Kwasigroch. Szkoda straconych punktów i pozycji lidera tabeli. Ale jak powiedział trener Dymowski: — Gramy dalej, nie załamujemy się i w następnym meczu obiecujemy zwycięstwo.
••• Trzymamy za słowo. Następny pojedynek piłkarze z Frednowych zagrają w niedzielę 5 czerwca o 14,00, u siebie z KS Tyrowo.

KS Mroczno — Orzeł Ulnowo 3:2

Potknięcie lidera wykorzystał zespół z Mroczna, który pokonał na swoim terenie naszego reprezentanta z gminy Susz. Inna sprawa, że ekipa Orła z trenerem Grzegorzem Kasprzakiem na czele ma ogromne pretensje do arbitra prowadzącego ten mecz. — Sędzia totalnie wypaczył wynik tego spotkania — ocenia szkoleniowiec.

Ulnowianie prowadzili w pierwszej połowie już 2:0 po golach Macieja Wilczaka. W tej części gry zdobyli jeszcze jedną bramkę, jednak sędzia jej nie uznał. Gospodarze przed przerwą zdobyli gola kontaktowego.
— Na początku drugiej połowy nasz zawodnik był ewidentnie faulowany w polu karnym przez bramkarza z Mroczna, który zaatakował nogą brzuch naszego zawodnika. Arbiter od razu wskazał na wapno, jednak po konsultacji z sędzią bocznym, który był daleko od tej akcji, zmienił decyzję i gwizdnął faul na bramkarzu. To była kpina. Sędzia przepraszał mnie po meczu za swój błąd, jednak to punktów już nam nie zwróci — mówi trener Kasprzak.

— Mewa Smykowo 0:4

GKS ma nowego trenera. Niedawno władze klubu podziękowały Mariuszowi Zadrożyńskiemu za prowadzenie zespołu i póki co jego następcą jest Bartosz Zglinicki. Nowy szkoleniowiec debiutu nie zaliczy do udanych. Zespół z Szymbarka przegrał z Mewą, został przez nią wyprzedzony i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Olimpia Kisielice — Jeziorak Iława 0:3