Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Wychowankowie Jezioraka tym razem zagrają dla Zosi Meler

2016-05-26 10:32:54 (ost. akt: 2016-05-26 10:47:28)
2014: wychowankowie Jezioraka grali wówczas mecz charytatywny dla Kingi i Norberta Nawrockich

2014: wychowankowie Jezioraka grali wówczas mecz charytatywny dla Kingi i Norberta Nawrockich

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Jak już wspominaliśmy, tegoroczny Memoriał pamięci działacza Benedykta Gaca i trenera Józefa Łobockiego będzie miał trochę inną formułę, niż w latach poprzednich. Jednym z jego elementów będzie charytatywny mecz organizowany przez wychowanków Jezioraka Iława.

O nowym pomyśle na Memoriał Gaca i Łobockiego pisaliśmy tutaj, przy okazji artykułu o Jedenastce Marzeń Jezioraka Iława (niedługo zaczynamy głosowanie). Do święta iławskiego futbolu dojdzie w dniach 25-26 czerwca. O tej porze roku dochodziło także do meczów/turniejów charytatywnych organizowanych od czterech lat przez wychowanków klubu z ulicy Sienkiewicza z roczników 1991-94.

Organizatorzy obu wydarzeń (Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz grupa piłkarzy-zapaleńców z Arkadiuszem Kucińskim na czele) postanowili połączyć siły, co jest bardzo dobrym pomysłem. Charytatywna akcja odbędzie się drugiego dnia Memoriału, w niedzielę 26. czerwca. O godzinie 15.30 ma dojść do pojedynku wychowanków iławskiego klubu z aktualnym składem ITR-u Jezioraka.

To w ogóle dość niezwykła grupa kumpli, którzy grę we wspólnych, juniorskich drużynach „J” (prowadzonych przez trenerów Tomaszów; Zakierskiego i Wojewodę) zakończyli już kilka dobrych lat temu, jednak ciągle się spotykają, rozgrywają w swoim gronie mecze (m.in. co rok w Wigilię), a przy okazji mają dobre serce i chcą pomagać potrzebującym, zwłaszcza ciężko chorym dzieciom. Zeszłoroczna akcja zakończyła się sporym sukcesem: dla Antosia Długosza zebrano aż 6550 złotych. W tym roku pieniążki, zbierane m.in. podczas licytacji, pomogą w leczeniu ciężko chorej Zosi Meler z Iławy.

Już dziś zapraszamy na stadion przy ul. Sienkiewicza.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


KOMU POMAGAMY


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages