Rodzinny Festyn w „Koperniku” udany!

2016-05-17 11:05:58(ost. akt: 2016-05-17 10:38:10)

Autor zdjęcia: Archiwum gimnazjum nr 1 w Iławie

Dyrekcja Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie oraz Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 1 od czterech lat organizują Europejski Festyn Rodzinny połączony z Piknikiem Holenderskim. Godzinę przed otwarciem festynu co roku w drugą sobotę maja rusza w Iławie Pomarańczowy Rajd Rowerowy. Impreza odbywa się w ramach największego święta narodowego Holendrów – Dnia Króla Holandii. Burmistrz Iławy, Adam Żyliński podpisał ponad 20 lat temu z holenderską gminą Tholen umowę o współpracy i rajd jest jedną z form współpracy i wzajemnej promocji.
Festyn odbył się w sobotę, 14 maja na terenie dziedzińca i boiska „Jedynki”. Uroczystość otworzyła dyrektorka „Kopernika” Aleksandra Skubij, głos zabrali Adam Żyliński, Burmistrz Miasta Iławy, Wojciech Szymański, przewodniczący Rady Miasta Iławy oraz Ewa Wiśniewska, przewodnicząca Rady Rodziców. Na festynie byli także obecni goście z Holandii. W trakcie imprezy na scenie prezentowane były m. in. muzyczne i taneczne występy naszej młodzieży oraz przyjaciół szkoły, zorganizowana została loteria fantowa, licytacja prac pozyskanych od lokalnych artystów. Wśród zaproszonych gwiazd wystąpili: Zespół Avanti, Grupa Taneczna Snappy, Chór Camerata pod batutą Honoraty Cybuli, Szkoła Tańca i Akrobatyki Spinel, Konrad Pszczółkowski – absolwent szkoły, Iławska Sekcja Judo pod okiem Roberta Zbysława, odbył się koncert Dominiki Kasprowicz.

Celem loterii i wszystkich w tym dniu zaplanowanych przedsięwzięć było pozyskanie środków na kompleksowy remont i modernizację sal lekcyjnych do zajęć artystycznych i biblioteki szkolnej.


Na terenie gimnazjum w dniu festynu można było znaleźć dodatkowe atrakcje: konkurs o Holandii i Konkurs na najbardziej pomarańczowy strój, stoisko angielsko-holenderskie oraz stoisko amerykańskie„ wystawę Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń 2015/2016”, stoisko pierwszej pomocy przygotowany przez ratowników WOPR, Tupperware, pokaz Straży pożarnej – OSP Wikielec, PSP Iława, pokaz Policji, na dziedzińcu szkoły były ustawione stoiska: cukiernia i kawiarenka, grill z kiełbaskami, grochówka, pieczony prosiak, ogórki i chleb ze smalcem, placki ziemniaczane, pierogi, bigos oraz krokiety, kącik malucha - gry i zabawy dla najmłodszych, malowanie twarzy pani Beata Niksa, Biblioteka Miejska, salon fryzjerski, Fotobudka Tomcolor, stoisko medycyny naturalnej, loteria fantowa, w której losowano prawie do ostatniego losu wiele atrakcyjnych nagród, nagroda główna w licytacji to meblościanki pozyskane przez rodziców, licytowano także zdjęcia iławskiego fotografika Czesława Wasiłowskiego, obrazy wykonane haftem krzyżykowym, biżuterię srebrną, kupony na okulary, na usługi fryzjerskie, kosmetyczne, motoryzacyjne, wejściówki na basen itp., a nawet prawdziwki w occie i kurki ze spiżarni pani Aleksandry. Wiele fantów do loterii oraz przedmiotów do wylicytowania podarowały zaprzyjaźnione ze szkołą firmy i osoby prywatne.

Festyn był przygotowany wspólnie z Iławskim Centrum Kultury i Wydziałem Promocji Urzędu Miasta Iławy. Imprezę prowadził Dominik Jaskulski, starając się wraz z rodzicami i nauczycielami zaskarbić przychylność wszystkich gości. W sobotę nazbierano 13.130,59 zł, ale tradycyjne sprzedaż reszty fantów i przedmiotów z licytacji trwa jeszcze tydzień.

- Wszystkim sponsorom i przyjaciołom szkoły serdecznie dziękujemy - powiedziała wieczorem przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Wiśniewska. - Szczególne podziękowania należą się wicedyrektor Wioletcie Karwat, która tak naprawdę od strony organizacyjnej zaplanowała festyn. Wszystkim bardzo zaangażowanym rodzicom, którzy poświecili swój cenny, sobotni czas, aby obsługiwać punkty gastronomiczne czy lepić pierogi bardzo dziękuję - dodała dyrektorka szkoły, Aleksandra Skubij. - Nasz wspólny festyn kolejny raz pokazał, że rodzice mają wiele możliwości, jakich nie ma szkoła. Pracują w różnych zawodach i dysponują różnymi środkami. Dlatego też warto ich zaangażować jako wsparcie w różnych działaniach. Ważną sprawą jest tutaj także fakt, że dzięki zaangażowaniu rodziców w szkolne działania wzrasta ich integracja ze środowiskiem szkolnym. Wspólne przygotowywanie imprez i akcji szkolnych często jest początkiem owocnej współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców.
/Gim.1/


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GS1

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5