Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

OSP Rudzienice najpopularniejszą jednostką w województwie!

2016-05-13 13:06:51 (ost. akt: 2016-05-16 10:09:13)
Przedstawiciele OSP Rudzienice na uroczystościach w Olsztynie: prezes Adam Kontowski (z lewej), Adrian Wróblewski i Piotr Radzki

Przedstawiciele OSP Rudzienice na uroczystościach w Olsztynie: prezes Adam Kontowski (z lewej), Adrian Wróblewski i Piotr Radzki

Autor zdjęcia: Gazeta Olsztyńska

Dyplom, nagroda, gratulacje od władz wojewódzkich – to tylko cześć zaszczytów, które spotkały OSP Rudzienice podczas Gali Dnia Strażaka w Olsztynie. Na uroczystość ochotnicy zostali zaproszeni przez redakcję „Gazety Olsztyńskiej” i „Gazety Iławskiej”. Wszystko za sprawą naszego Plebiscytu na najpopularniejszą OSP w powiecie i województwie...

Na placu Solidarności w Olsztynie odchodzono Dzień Strażaka. Na tę uroczystość zostali zaproszeni także strażacy – ochotnicy, laureaci naszego Plebiscytu na Najpopularniejszą Jednostkę OSP w powiecie iławskim: OSP Rudzienice, OSP Dobrzyki i OSP Laseczno.
Wielką niespodzianką był fakt, że jednostka OSP Rudzienice zajęła pierwsze miejsce w województwie w tym Plebiscycie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

•••
Strażacy z Warmii i Mazur zaprosili mieszkańców do wspólnego świętowania Dnia Strażaka w Olsztynie. Festyn odbył się na placu Solidarności. W tym roku olsztyńska straż pożarna kończy 135 lat. Podczas obchodów Dnia Strażaka uczestnicy mogli obejrzeć pokazy strażackie, a najmłodsi mogli założyć strażacki hełm i strój gaśniczy oraz wziąć udział w grach i konkursach. Festyn miał też charakter edukacyjny: zaprezentowane zostały zasady bezpiecznego zachowania się w domu i na drodze.

Nagrody i wyróżnienia
W trakcie festynu poznaliśmy również laureatów naszego wojewódzkiego plebiscytu na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną, a przedstawicielom ich jednostek wręczyliśmy nagrody i wyróżnienia. Wyłonimy ponadto najpopularniejsze OSP, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, oraz te, które nie znajdują się w KSRG.

Dla tych jednostek nagrody i wyróżnienia ufundował marszałek województwa, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie i zarząd oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie, który objął patronat nad plebiscytem.

Wśród jednostek zarejestrowanych w KSRG pierwsze miejsce zajęła OSP Lipica w powiecie bartoszyckim, na dwóch kolejnych miejscach znaleźli się strażacy z powiatu mrągowskiego, odpowiednio Grabowo i Krutyń.

Wielki sukces ochotników z Rudzienic
OSP Rudzienice w powiecie iławskim zajęła pierwsze miejsce wśród jednostek, które nie są zarejestrowane w KSRG. Nagrodą, poza wielkim wyróżnieniem i gratulacjami spływającymi zewsząd, są 3 tys. zł na potrzeby OSP.

Adam Kontowski, prezes OSP Rudzienice, osobiście odebrał statuetkę i dyplom. — To sukces, którego się nie spodziewaliśmy. Pierwsze miejsce w województwie... Takie zaufanie mobilizuje do dalszych działań. Będziemy chcieli utrzymać ten poziom.

Kolejne miejsca przypadły strażakom z Lorek w powiecie nowomiejskim i Wójtówka w powiecie olsztyńskim.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages