Mewa utonęła w Jezioraku (14:0!), a Szymbark w Gwiździnach (0:12) — wyniki i tabele po piłkarskim weekendzie

2016-05-10 09:14:05(ost. akt: 2016-05-10 09:56:06)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

O dość zaskakującym zwycięstwie GKS-u Wikielec w meczu z ŁKS 1926 Łomża informowaliśmy już wcześniej. Teraz prezentujemy wyniki oraz tabele niższych klas rozgrywkowych, w których grają nasze zespoły.
IV LIGA
Amex-Bączek Unia Susz — Zatoka Braniewo 2:2 (0:1)

0:1 — Jakimczuk (27), 1:1, 2:1 — Karczewski (58, 62), 2:2 — Ciepliński (66)
UNIA: Jędrzejewski — A. Laskowski (55 Hanas), Wiśniewski, Rakowski, Bieńkowski, D. Laskowski (55 Krauze), Maśka, Górski, Luliński, Ludwiczak, Karczewski ( 70 Staniec)

Lepiej w mecz weszli braniewianie, którzy grali dokładniej i po strzale Rafała Jakimczuka z 9 metrów wygrywali do przerwy 1:0. — W drugiej połowie poprawiliśmy grę, zaczęliśmy grać agresywniej i nie tylko doprowadziliśmy do wyrównania, ale też dzięki Marcinowi Karczewskiemu objęliśmy prowadzenie. Nie na długo, bo w zamieszaniu podbramkowym wynik na 2:2 ustalił Cezary Ciepliński. Obie drużyny zasłużyły na ten remis — ocenia Jarosław Płoski, szkoleniowiec Unii.

POZOSTAŁE WYNIKI 24 KOLEJKI
Tęcza Biskupiec — Stomil II Olsztyn 1:2 (1:0)
Mamry Giżycko — Błękitni Orneta 1:2 (0:0)
Orzeł Janowiec Kościelny — Mrągowia Mrągowo 1:1 (1:0)
Pisa Tewes-Bis Barczewo — Warmiak Łukta 1:3 (1:3)
Śniardwy Orzysz — DKS Dobre Miasto 3:1 (1:0)
Omulew Wielbark — Polonia Pasłęk 1:0 (0:0)

KLASA OKRĘGOWA
Czarni Rudzienice — Ewingi Zalewo 1:1 (0:0)

1:0 — Wrześniak (73), 1:1 — Frygier (75)

Ciekawie było w Rudzienicach, gdzie Czarni zremisowali z Ewingami Zalewo 1:1. — I mogą się z tego cieszyć tylko gospodarze. Cały czas przeważaliśmy i powinniśmy zdobyć komplet punktów — ocenia szkoleniowiec gości Fabian Wieliczko.

Tęcza Miłomłyn — Start Nidzica 1:2 (0:2)
Delfin Rybno — Warmia Olsztyn 5:2 (2:2)
Czajkowski Radomniak Radomno — Grunwald Gierzwałd 4:4 (1:2)
Wel Lidzbark Welski — GKS Stawiguda 2:1 (2:0)
Żuraw Godkowo — Syrena Młynary 1:2 (0:1)
Fortuna Gągławki — Kormoran Zwierzewo 3:5 (1:4)
Polonia Iłowo — GKS Gietrzwałd/Unieszewo 3:1 (1:1)

A KLASA

GKS LZS II Wikielec — Novoplast Mszanowo 2:2 (1:2)
Bramki dla GKS II: dwie Sylwester Kuciński 3 min i 50 min. Dla gości Sylwester Bukowski.
GKS II Wikielec: Szramka — Kijewski, Otręba, Dymowski, Szkamelski, Łopatyński, Kuciński, Pieńkowski, Kopczewski, Kopaczewski, Wrzesiński. Rezerwa Kamiński, Wiśniewski, Besser, Kwasigroch i Demczak.

Spotkanie dość zacięte i wyrównane. Już w 3 minucie piękna ofensywna akcja zespołu trenera Piotra Dymowskiego i po indywidualnej akcji Sylwek Kuciński pokonał bramkarza KS Tyrowo. Do przerwy jednak prowadzili goście 2:1.

Po przerwie reprymenda trenera Dymowskiego i zespół z Frednowych grał lepiej i doprowadził do wyrównania (znów gol Kucińskiego). Miejscowi mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje za sprawą Jarosława Otręby i Damiana Demczaka, ale futbolówka nie wpadła do bramki gości. Mszanowo zagrało konsekwentnie w defensywie i nie pozwoliło sobie strzelić bramek. Na pewno pozostał mały niedosyt, bowiem lider przyzwyczaił kibiców do zwycięstw. Pomimo straty punktów drużyna z Frednowych nadal jest pierwsza w tabeli.

Orzeł Ulnowo — LKS Tyrowo 1:2 (0:1)

— Goście na prowadzenie wyszli pod koniec pierwszej połowy, straciliśmy więc typowego gola do szatni. Zawodnikowi z Tyrowa wyszedł strzał życia, bo piłka po drodze do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki — mówi trener Orła, Grzegorz Kasprzak. — W drugiej połowie ruszyliśmy do odrabiania strat. Podczas jednej z akcji źle wyprowadziliśmy piłkę, a goście to wykorzystali i pokarali nas po raz drugi. Gol kontaktowy padł po ewidentnym rzucie karnym, strzał z jedenastu metrów wykorzystał Piotr Misiak — relacjonuje szkoleniowiec.
Zespół z Ulnowa dążył jeszcze do wyrównania, jednak bezskutecznie.

Osa Ząbrowo — Lider Złotowo 3:0 (1:0)

W końcu! Ząbrowianie zwycięstwem zakończyli serię czterech wiosennych porażek pod rząd. Trzy punkty drużyna trenera Krzysztofa Furmańskiego zdobyła na swoim terenie w pojedynku z Liderem Złotowo. — Gole dla nas zdobyli Jarosław Chodowiec, Grzegorz Rodak i Kamil Solecki — wymienia zadowolony prezes Osy Rafał Żuchowski.

ITR Jeziorak Iława — Mewa Smykowo 14:0
Bramki dla iławian zdobywali: 5 Daniel Madej, 3 Wojciech Figurski, 2 Rafał Kuchnik oraz po jednej Dominik Ćwikliński, Paweł Burny i Grzegorz Kochalski, jeden gol samobójczy.

JEZIORAK: Sobiech — Kressin, Parulis, Ostanek, Rzeźnikiewicz, Burny, Krajewski, Madej, Wojciechowski, Figurski, Kuchnik. Zagrali także Adamek, Sbikowski, Kochalski, Ćwikliński

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie zawodnicy iławskiego Jezioraka, którzy w meczu z Mewą w sumie zdobyli 14 bramek. Pojedynek był bardzo jednostronny, olbrzymia przewaga zespołu z Iławy. Każda sytuacja podbramkowa była praktycznie wykorzystana w 100%.

Przed meczem działacze klubowi oraz wszyscy zawodnicy złożyli najlepsze życzenia kapitanowi zespołu, Krzysztofowi Kressinowi, który w tym dniu zawarł związek małżeński z Kamilą Ruczyńską. Młodej parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Drugim ważnym punktem dnia był debiut w drużynie seniorów Grzegorza Kochalskiego, 16-latka z drużyny juniorów trenera Marka Czachorowskiego. Ten zawodnik nawet w 90 minucie spotkania bardzo przytomnie zachował się w polu karnym przeciwnika i zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorach. Debiut jak marzenie.

Trener Wojciech Figurski wierzy w uzdolnionych zawodników i zapowiedział, że będzie sięgał po nich i dawał szansę gry w ekipie seniorów. Kochalski to jeszcze iławski gimnazjalista, trenuje od kilku lat w Jezioraku. To cieszy, że rośnie młody narybek w Iławie.

Wicher Gwiździny — GKS LZS Szymbark 12:0

Blamaż i tyle — tak w krótkim zdaniu ostatni występ swojego zespołu podsumował trener drużyny z Szymbarka, Mariusz Zadrożyński. Nie dopytywaliśmy o szczegóły porażki w Gwiździnach, bo nie chcieliśmy już męczyć szkoleniowca GKS-u (sam wynik mu wystarczy). Dowiedzieliśmy się tylko, że to wcale nie z powodów braków kadrowych GKS tak wysoko przegrał. Na ławce rezerwowych zasiadło bowiem pięciu zawodników, czyli więcej niż w poprzednim przegranym pojedynku.

Jordan Kazanice — Olimpia Kisielice 0:2

Za to kapitalną wiosnę zalicza właśnie Olimpia Kisielice. W poprzednim tygodniu mówiliśmy trenerowi Piotrowi Jakubczykowi, że na kontynuację serii zwycięstw (trzy z rzędu) liczymy też w 13. serii. Tak też się stało: Olimpia wygrała w Kazanicach 2:0 i w rundzie rewanżowej zdobyła już 12 punktów. — Sprawę zwycięstwa rozstrzygnęliśmy pod koniec meczu. Bramki zdobyli dla nas 16-letni Mateusz Wojtczuk oraz Dawid Góra — wymienia trener Jakubczyk.