GKS Wikielec sprawił dużą niespodziankę w Łomży [WYNIKI, OPINIA TRENERA, TABELA III LIGI]

2016-05-09 10:21:41(ost. akt: 2016-05-09 10:42:48)
Kamil Tomczyk (GKS Wikielec) zdobył w Łomży gola wartego trzy punkty

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Mało kto spodziewał się, że czołowa drużyna III ligi, jaką jest przecież ŁKS 1926 Łomża, zostanie pokonana na swoim terenie przez GKS Wikielec, który praktycznie nie ma szans na utrzymanie. Tak się jednak wydarzyło.
ŁKS 1926 Łomża - GKS Wikielec 0:1 (0:0)
Bramka: Kamil Tomczyk 60 min
GKS: Elżanowski – Witkowski, Waląg, Jajkowski, Kołakowski, Tomczyk (64 min. Płoski), Otręba, Piórkowski (82 min Suchocki), Piceluk, Maciukiewicz, Sobociński (80 min Kwiatkowski),

Bardzo dobre spotkanie znów rozegrali zawodnicy GKS Wikielec. Pierwsza połowa bardzo zacięta, Hubert Otręba nawet trafił z główki w słupek bramki przeciwnika. GKS grał kombinacyjną piłkę, mądrze rozbijał ataki miejscowych zawodników, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć gola.

Pod koniec pierwszej odsłony dość mocno przycisnęli zawodnicy z Łomży, ale defensywa i bramkarz Filip Elżanowski spisywali się znakomicie. Po przerwie Wikielec grał cały czas bardzo rozważnie, czyhał na błąd przeciwnika i to się udało — Kamil Tomczyk wykorzystał bierną postawę obrońcy gospodarzy i przelobował bramkarza miejscowych, w 60 min było 1:0.

GKS do końca grał dość czujnie i nie pozwolił sobie wykraść wygranej. Wyjazdowe zwycięstwo, odniesione na bardzo trudnym terenie, cieszy. ŁKS 1926 Łomża to bardzo mocny przeciwnik, który chce zachować status trzecioligowca. W tabeli stoi dość wysoko.

W ostatnich kolejkach widzimy zwyżkę formy i bardzo dobrą grę podopiecznych Wojciecha Tarnowskiego. To jest zadowalające zjawisko. Urwane punkty zespołom z Elbląga, Ostródy czy Łomży bardzo cieszą kibiców w Wikielcu. W następnej kolejce GKS Wikielec pauzuje, będzie miał dopisane trzy punkty za walkower nad Olimpią Olsztynek.
Zawodnicy GKS dopiero zagrają 21 maja w sobotę o 17,00 ze Startem Działdowo na stadionie w Wikielcu.

Po meczu trener Tarnowski powiedział:
— Cieszy mnie ta wygrana, bo z Łomżą na ich terenie nie jest łatwo. Zaczęliśmy dobrze, odważnie, trzymając przeciwnika na dystans, ale pod koniec pierwszej części, po naszych stratach na własnej połowie, ŁKS miał dwie dobre sytuacje. Po przerwie wzięliśmy się bardziej do roboty i przyszedł efekt: Remi Sobociński przebił piłkę głową, doszedł do niej Kamil Tomczyk i sprytnie uprzedził obrońcę, lobując jednocześnie bramkarza. Później mądrze poszanowaliśmy piłkę i zwycięstwo stało się faktem.