Młodzi karatecy z Iławy w swoim Dojo zapoznawali się z atmosferą dużych turniejów

2016-05-07 08:16:27(ost. akt: 2016-05-05 13:25:53)
Uczestnicy turnieju i ich rodziny

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Już po raz drugi w historii Iławskiego Klubu Karate Kyokushin zostały rozegrane wewnątrzklubowe zawody w konkurencjach Kata (układy formalne) i Kumite (walki) dla dzieci, młodzieży i dorosłych. — Nie byłoby to możliwe, gdyby nie bardzo duże zaangażowanie rodziców i klubowiczów — mówi sensei Tomasz Gąska.
II Klubowy Turniej Karate Kyokushin IKO DOJO IŁAWA odbywał się tak jak zawody karate w Polsce, na które niedługo będą wyjeżdżać najmłodsi. Taki był główny cel: zapoznanie się z atmosferą, procedurami, rywalizacją i poznanie własnych możliwości. Sędzią głównym był sensei Tomasz Gąska (1 dan), sędziami bocznymi byli rodzice naszych klubowiczów.

Trener Gąska relacjonuje zawody.
— W sali iławskiej Budowlanki był stolik sędziowski, mata tatami do walk, podium dla zwycięzców, stolik cateringu z którego mogli wszyscy korzystać podczas turnieju. Nad bezpieczeństwem czuwali profesjonalni ratownicy medyczni. Walczono o dyplomy oraz medale, a więc było jak na najprawdziwszych zawodach.

Rywalizację rozpoczęto od konkurencji kata, wystartowało w niej 12 zawodników. Wygrała Małgorzata Romanowska, drugie miejsce zajął jej mąż Przemysław Romanowski, trzecie miejsce przypadło Wiktorii Witkowskiej. Po turnieju kata przyszedł czas na walki, czyli kumite. To część turnieju, która daje mnóstwo emocji, bo walczą nasi najmłodsi wojownicy z Iławy. Na koniec zostali wybrani po podliczeniu punktacji Najlepszy i Najlepsza zawodniczka w klubie w sezonie 2016. Najlepszym zawodnikiem został Przemysław Romanowski a najlepszą zawodniczką Wiktoria Witkowska. Oboje otrzymali okazjonalne statuetki.

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować współpracującym ze mną sędziom, wszystkim rodzicom, którzy z zaangażowaniem pomagali w organizacji mistrzostw klubu, stolikowi sędziowskiemu oraz smacznemu cateringowi, który obsługiwał nas przez cały turniej.

Najgorsze dla zawodnika jest miejsce za podium, czyli czwarte, ale my pomyśleliśmy i o nich. Każdy, kto stanął zaraz za podium, otrzymał tym razem również dyplom i okolicznościowy medal, a byli to: Szymon Gajda, Bartosz Kołodziejek, Maciej Leśniewski, Aleksander Bartkowski, Paweł Skóra, Marcel Wiatrowski, Marceli Szuflitowski, Jakub Wojciechowski, Wojciech Jankowski, Witold Błażejczyk.