Remis w meczu GKS-u Wikielec z Sokołem Ostróda

2016-05-04 09:35:05(ost. akt: 2016-05-04 10:09:04)
Na mecz GKS-u z Sokołem przybyło do Wikielca sporo kibiców, także z Ostródy

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Do 90. minuty wczorajszego meczu III ligi w Wikielcu Sokół Ostróda miał trzy punkty. Wówczas gola dającego gospodarzom remis zdobył Michał Piceluk.
GKS Wikielec – Sokół Ostróda 1:1 (0:1)
Bramki: 3 min Łukasz Kuśnierz (Sokół) i 90 minuta Michał Piceluk (GKS)

GKS Wikielec: Elżanowski — Kacperek, Waląg, Tomczyk (77 min. Piceluk), Jajkowski, Kołakowski, Otręba (85 min. Suchocki), Piórkowski (69 min. Witkowski), Sagan (72 min. Płoski), Maciukiewicz, Sobociński,

Bardzo ciekawy i interesujący mecz w Wikielcu. Pierwszego gola zdobyli po szybkiej akcji zawodnicy Sokoła, już w 3 minucie spotkania. Ta bramka ustawiła prawie cały mecz, Wikielec gonił wynik.

Po stracie gola GKS atakował bramkę Sokoła, dwukrotnie Białorusin Aleksandr Maciukiewicz był bliski doprowadzenia do remisu: w 15 minucie trafił w słupek bramki przeciwnika, a w 35 min fatalnie przestrzelił z 7 metrów. Również Paweł Sagan i Remigiusz Sobociński próbowali zmienić wynik spotkania, ale po ich strzałach futbolówka nie znalazła drogi do bramki przeciwnika.

GKS doprowadził do remisu w 90 minucie — Michał Piceluk bardzo przytomnie zachował się w polu karnym gości i pokonał bramkarza z Ostródy. Wczorajszy mecz był bardzo wyrównany, nie było jakiejś wielkiej przewagi zespołu ostródzkiego, który jednak ma więcej zdobytych punktów.

••• Przed meczem Marek Łukiewski z WMZPN z Olsztyna, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz prezes GKS Wikielec Krzysztof Sadowski pogratulowali chłopcom z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie, którzy wraz trenerem Tomaszem Demczakiem wywalczyli pierwsze miejsce w turnieju piłkarskim ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, wielki finał został rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Większość tych wspaniałych chłopców to zawodnicy …..GKS Wikielec.