Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podsumowanie majowego weekendu

2016-05-04 09:41:39 (ost. akt: 2016-05-04 09:51:03)
Kolizja w Kisielicach

Kolizja w Kisielicach

Autor zdjęcia: Policja

Minione 72 godziny to 125 podjętych policyjnych interwencji – a w tym zatrzymanych 5 pijanych kierowców, w sumie 31 interwencji w ruchu drogowym i 35 domowych. W ostatni weekend policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali również dwóch poszukiwanych.

Funkcjonariusze w ciągu minionych 72 godzin byli wzywani 125 razy. W tym  31 razy były to interwencje związane z ruchem drogowym. Podczas których zatrzymali, aż 5 nietrzeźwych kierujących w tym jednego kierującego samochodem, dwóch motorowerami i dwóch rowerami każdy z nich był pod znacznym działaniem alkoholu.

Doszło do 13 kolizji drogowych oraz zatrzymano 2 dowody rejestracyjne. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło z udziałem nietrzeźwych kierujących kiedy to 24 – latek jadąc motorowerem, wykonując manewr skrętu w lewo  stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Mężczyzna ten jechał z pasażerem, który doznał urazu nogi. Po badaniu okazało się, że mieszkaniec oprócz czynnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi był również nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila.


Natomiast  na trasie Lubnowy-Kamieniec na łuku drogi 32 – latek stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Susz jest pod działaniem alkoholu. Mężczyzna dodatkowo znieważył funkcjonariuszy. 32 -latek w najbliższym czasie usłyszy zarzuty. W gminie Zalewo policjanci za to zatrzymali rowerzystę, który kierował jednośladem mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten jak poprzednicy stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się doznając obrażeń twarzy.

Funkcjonariusze interweniowali również 35 razy podczas sporów pomiędzy członkami rodziny. Dwie z sytuacji wymagała wdrożenia procedury Niebieskiej Karty.
Policjanci w ostatni weekend zatrzymali również dwóch poszukiwanych. Dzielnicowy z komendy policji w Iławie zatrzymał  25 – latka. Mężczyzna poszukiwany był za znieważenie funkcjonariuszy.  Natomiast policjanci z Susza zatrzymali  66 – latka, który poszukiwany był  nieobyczajny wybryk. Obaj mieszkańcy powiatu iławskiego odbywają już swoje kary pozbawienia wolności.

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages