Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Żaba szykuje makijaż na ciepłe miesiące. "Fontanna będzie odrealniona"

2016-04-21 11:37:51 (ost. akt: 2016-04-21 11:44:13)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

— Projekt istnieje, ale tylko w mojej głowie. Nie ma potrzeby przenoszenia go na papier czy do pamięci komputera, bo i tak znacznie odbiegałby od tego, co powstanie — mówi Agata Topolewska, malarka z Iławy, która w tym roku zadba o odmalowanie najsłynniejszej fontanny w mieście.

Żaba to miejsce doskonale znane wszystkim iławianom. Wielokrotnie służyła jako miejsce zborne, jako tło do fotografii (sama też bywała główną bohaterką), a wody ją otaczające dawały ochłodę niejednemu przechodniowi. Dla dzieci bywała nawet... kąpieliskiem.

Znajdująca się w parku miejskim fontanna corocznie jest odmalowywana. W tym roku odpowiada za to Agata Topolewska. Spytaliśmy iławską malarkę, jaki ma pomysł ma żabę i czy posiada jakiś projekt?
— Nie mam projektu w tradycyjnej formie. Pomysł jest w mojej głowie. Sama żaba i jej atrybuty zostaną odrealnione, będą miały abstrakcyjną formę, w której znajdą się miedzy innymi motywy florystyczne nawiązujące do parku — zdradza malarka, która niedługo weźmie się do pracy. Na razie żaba jest przygotowywana do nałożenia makijażu na cieplejsze miesiące.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages