Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży

2016-04-12 09:38:46 (ost. akt: 2016-04-12 09:51:08)

Autor zdjęcia: archiwum PSP Iława

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych mieszkańców Iławy i powiatu iławskiego, a w szczególności uczniów wraz z opiekunami na „Dzień Otwartej Strażnicy”.

O szczegółach wydarzenia, które odbędzie się w komendzie powiatowej państwowej straży pożarnej przy ul. Wyszyńskiego 10 w Iławie, mówi oficer prasowy kpt. Krzysztof Rutkowski.
— Przedsięwzięcie ma na celu przybliżenie wiedzy o pracy strażaków, sprzęcie ratowniczym, którym się posługują, jak również możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania związane z działaniami ratowniczymi dla wszystkich, których takie zagadnienia nurtują.

W ramach obchodów przygotowaliśmy szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. W środę 4 maja od godziny 9 do godziny 13 dla wszystkich chętnych dostępne będzie zwiedzanie strażnicy z możliwością poznania sprzętu pożarniczego, pokaz umiejętności gaśniczych – z użyciem dużej ilości piany. Ponadto przygotowane zostaną pokazy umiejętności w dziedzinie sportu pożarniczego, a dla odważnych wejście po drabinie hakowej na wspinalnie.

Dodatkowo przygotowaliśmy konkursy strażackie dla zwycięzców, których nagrodą będzie „przejażdżka” podnośnikiem i oglądanie panoramy Iławy.

Iławscy strażacy udzielać będą informacji i instruować w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej i co najważniejsze, dla najmłodszych dostępne będą dmuchane zjeżdżalnie. Tradycyjnie dla wszystkich nie zabraknie pysznej strażackiej grochówki!

Natomiast 6 maja o godzinie 13 na placu wewnętrznym komendy rozpoczną się uroczyste Obchody Dnia Strażaka, podczas których, jak co roku wręczone zostaną awanse służbowe, odznaczenia oraz podziękowania sympatykom wspierającym Straż Pożarną w powiecie iławskim.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages