Olimpiada w Rio nie dla Agaty Barwińskiej

2016-04-02 12:00:38(ost. akt: 2016-04-02 12:10:38)
Agata Barwińska (MOS SSW Iława)

Autor zdjęcia: SailCoachPhotography/ Bogee Toth

Regaty O Puchar Księżniczki Zofii były ostatnią szansą Agaty Barwińskiej na zdobycie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Pływająca w klasie laser radial iławianka zajęła ostatecznie 25. miejsce w klasyfikacji generalnej i nie znalazła się w gronie zawodniczek, które wywalczyły bilety do Brazylii.
Żeglarka klubu MOS SSW Iława była jedyną reprezentantką Polski, która mogła wywalczyć kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. A to dlatego, że jako jedyna zdobyła punkty do wewnątrzkrajowej klasyfikacji.

O bilet do Rio iławianka mogła już się postarać podczas mistrzostw Europy seniorek, które odbyły się u wybrzeży Wysp Kanaryjskich. Zajęła jednak wówczas 33. miejsce i nie załapała się do grona zawodniczek pewnych wyjazdu do Brazylii.

Kolejną, ale też jednocześnie ostatnią szansą na wywalczenie olimpijskiej przepustki były regaty O Puchar Księżniczki Zofii. Podczas zawodów, które odbywały się przez ostatnich pięć dni na Majorce, tylko dwie żeglarki mogły wywalczyć dla swoich krajów kwalifikacje olimpijskie. Barwińska zajęła ostatecznie 25. miejsce w klasyfikacji końcowej, nie znalazła się też w szczęśliwej dwójce.

Rozmawialiśmy dziś rano z Agatą. Żeglarka zwracała uwagę na fakt, że wynik na pewno byłby lepszy gdyby nie falstart, który zaliczyła wczoraj. Nie sprawiała jednak wrażenia podłamanej brakiem biletu do Rio. I tak trzymać! To jeszcze młoda zawodniczka, która ma przed sobą lata pływania w kategorii seniorek (a po drodze kolejne olimpiady, na które może pojechać).

Przypomnijmy, że kwalifikację olimpijską dla kraju wywalczył w zeszłym roku wioślarz z Iławy, wychowanek Wiru, Miłosz Jankowski.