Poniedziałek, 18 marca 2019. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Iławscy uczniowie aktywnie na uczelni wyższej

2016-03-16 10:41:38 (ost. akt: 2016-03-16 10:43:26)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W piątek 4 marca i poniedziałek 7 marca dwie grupy uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego gościły na zajęciach z praktycznej nauki języka niemieckiego na UWM w Olsztynie.

Podczas pierwszego dnia zajęć uczniowie klas I e i II e na równi ze studentami anglistyki wykonywali polecenia lektorki, rozwiązywali zadania i wypowiadali się na zadany temat. Po zakończonych zajęciach pani dr Renata Supranowicz pokazała uczniom budynek wydziału humanistycznego. Zobaczyli amfiteatralną salę wykładową, na której odbywają się wykłady połączone z projekcją filmów, koncerty oraz konferencje naukowe.
Podobnie wyglądały zajęcia poniedziałkowe, odbywające się dla studentów drugiego roku germanistyki. Być może uczennice nie dorównywały studentom w znajomości słownictwa, ale aktywnie uczestniczyły we wszystkich zadaniach. Przygotowywały wspólnie ze studentami wypowiedzi, uczestniczyły w mini konwersacjach.
W ramach współpracy z uczelnią planowane są cykliczne spotkania raz w miesiącu dla uczniów klas językowych. Pracownicy Katedry są bardzo otwarci i angażują się we współpracę. Iławscy licealiści cieszą się z możliwości podnoszenia swoich umiejętności. W najbliższym czasie zagoszczą w Żeromku, przybliżając uczniom ofertę szkoły wyższej podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych dnia 21.03.2016 r.

E.B.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages