Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Andrzej Sobiech nowym sternikiem ITR-u Jezioraka Iława [ZDJĘCIA Z WYBORÓW]

2016-03-16 09:02:05 (ost. akt: 2016-03-16 09:16:39)
Andrzej Sobiech, niegdyś prezes IKS Jeziorak, teraz ITR-u Jeziorak

Andrzej Sobiech, niegdyś prezes IKS Jeziorak, teraz ITR-u Jeziorak

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Wczoraj odbyło się walne zebranie w ITR Jeziorak Iława. W związku z rezygnacją Krzysztofa Gaćkowskiego członkowie zarządu postanowili wybrać na stanowisko po. prezesa dotychczasowego wiceprezesa klubu Andrzeja Sobiecha.

Sobiech to dobrze znana postać w środowisku sportowym. Na przełomie maja i czerwca przewidziano drugą część walnego zebrania członków klubu. Frekwencja podczas wczorajszego nie była zadowalająca.

Z informacji przekazanych przez zarząd wynika, że w klubie działają 4 sekcje (piłka nożna, sztuki walki, tenis stołowy oraz piłka ręczna). Wszystkie sekcje działają w oparciu o dotacje z miasta oraz pozyskiwanie środków na własną rękę czyli od sponsorów. Piłkarstwo młodzieżowe podlega pod Iławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji, tam jest prowadzony nadzór finansowy i merytoryczny. Natomiast księgowość klubowa jest bardzo czytelna i przejrzysta, klub nie ma żadnego długu, wszystko jest opłacane bez problemów na bieżąco.

Zarząd otrzymał stosowne absolutorium. Członkowie klubu dali sobie czas by pewne rzeczy przemyśleć do momentu drugiej części walnego, które odbędzie się pod koniec maja lub na początku czerwca. Być może przyjdzie trochę więcej członków czy sympatyków klubu. Chodzi o kształt nowego przyszłego zarządu oraz osobę, która zostanie prezesem tego stowarzyszenia. Być może zostanie zmieniony pierwszy człon nazwy klubu – takie sugestie padały podczas zebrania.

Póki co, Andrzej Sobiech podziękował za okazane zaufanie oraz poinformował, że klub chciałby 2 kwietnia podczas meczu w Wojewódzkim Pucharze Polski, gdy ITR Jeziorak Iława będzie walczył z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, przeprowadzić akcję charytatywną zbiórki pieniędzy dla Tomasza Michalskiego, wiernego kibica Jezioraka, by pomóc mu w zakupie elektrycznego wózka inwalidzkiego.

Tomasz od lat przykuty jest do wózka inwalidzkiego, posiada wózek poruszany siłą swoich mięśni, na każdy mecz czy trening piłkarze ITR-u Jezioraka pomagają Tomkowi w transporcie na stadion. Będzie to akcja pod hasłem ,,Kibice dla Kibica”. Oficjalnie na ten mecz pucharowy nie będzie biletów, ale będą ,,cegiełki” w formie dobrowolnych wpłat do okolicznościowych ,,puszek” na cel charytatywny. Dochód będzie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego elektrycznego.

Mecz 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski ITR Jeziorak Iława – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie zostanie rozegrany 2 kwietnia (sobota) o 16,00 na stadionie w Iławie. Serdecznie zapraszamy już dziś na to piłkarskie wydarzenie. Również wsparcie dla tej idei zapowiedział trener Drwęcy Marek Witkowski. Piłkarze, trener i działacze przekażą pewne środki finansowe na akcję. Tak więc cel jest bardzo szczytny i zasługuje na ogólne uznanie.

Wiesław Raczkowski
ilawa@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages