Porażka na inaugurację piłkarskiej wiosny: Drwęca NML – GKS Wikielec 3:1 [ZDJĘCIA]

2016-03-12 18:31:28(ost. akt: 2016-03-12 19:07:46)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

W ten weekend rozpoczyna się runda rewanżowa sezonu 2015/16 w III lidze piłkarskiej. W najbardziej interesującej nas potyczce GKS Wikielec przegrał dziś na wyjeździe z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lub. Dla Wojciecha Tarnowskiego był to ligowy debiut na ławce trenerskiej klubu z gminy Iława. Natomiast drużynę gospodarzy prowadzi były trener GKS-u, Marek Witkowski.
Finishparkiet Drwęca NML – GKS Wikielec 3:1 (1:1)
1:0 - 3 min gol samobójczy, Piotr Kacperek
1:1 - 41 min. Piotr Kacperek
2:1 - 58 min. Grzegorz Domżalski
3:1 - 90 min. Miłosz Małachowski
Żółte kartki: Baranowski, Piórkowski, czerwona kartka: Kacperek.

GKS WIKIELEC: Elżanowski - Jajkowski, Waląg, Kacperek, Kołakowski (80 min Suchocki), Otręba (70 min Piceluk), Piórkowski, Tomczyk (61 min Witkowski), Tomkiewicz, Sagan, (od 46 min. Matyukhewicz), Sobociński,
DRWĘCA (skład wyjściowy): Paprocki - Kostkowski, Stankiewicz, Domżalski, Bartusiak, Baranowski, Głowiński, Marcfeld, Kuciński, Czapla, Miller,

Od początku przewagę mieli miejscowi piłkarze. Raz po raz w opałach był bramkarz Filip Elżanowski. W 3 minucie dość niefortunna interwencja obrońcy GKS-u Piotra Kacperka zaskoczyła bramkarza z Wikielca i padł gol samobójczy.

W 18 min Drwęca trafiła za sprawą Arkadiusza Kucińskiego w słupek bramki Wikielca. W końcówce pierwszej połowy ekipa Wojciecha Tarnowskiego zaczęła grać lepiej i w 41 minucie po dobrym wykończeniu akcji Piotr Kacperek doprowadził do wyrównania.

W 60 minucie rzut wolny z 25 metrów i Grzegorz Domżalski popisuje się kapitalnym uderzeniem z dystansu - jest 2;1 dla miejscowych. Wikielec dążył do wyrównania, ale niestety piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika.

W 90 minucie, a więc w końcowym fragmencie gry Drwęca strzela trzeciego gola i odnosi zwycięstwo. W końcówce nerwy poniosły doświadczonego Piotrka Kacperka, który otrzymał czerwoną kartkę. Strata tego zawodnika zapewne będzie widoczna w następnym meczu z Huraganem Morąg.