Młodziczki Zrywu wywalczyły brązowe medale mistrzostw województwa

2016-03-12 07:32:01(ost. akt: 2016-03-11 11:37:45)

Autor zdjęcia: archiwum Zrywu

Wczoraj pisaliśmy o turnieju półfinałowym mistrzostw Polski juniorek, w którym grają siatkarki Zrywu-Volley, ale nie zapominamy też o drużynie młodziczek iławskiego klubu. Najmłodsza ekipa ligowa z Iławy zajęła ostatecznie trzecie miejsce w mistrzostwach województwa i dzięki temu awansowała do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.
Turniej finałowy mistrzostw województwa młodziczek, kończący tegoroczną rywalizację najmłodszych ligowych siatkarek, odbył się w Braniewie. Bardzo dobrze spisały się siatkarki MKS Zryw-Volley Iława, które po wyrównanej rywalizacji zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowe medale. Tym samym dołączyły do medalowych zdobyczy klubowych koleżanek w kategoriach juniorek i kadetek. Jedną z dwóch najlepszych przyjmujących turnieju finałowego uznano naszą zawodniczkę Weronikę Wrzesińską.

Młodziczki Zrywu uległy w pierwszym meczu gospodyniom turnieju finałowego siatkarkom SPS Sparta Braniewo 0:2. W kolejnym meczu po bardzo dobrym spotkaniu i wyrównanej grze przegrały 1:2 z młodziczkami SMS MLKS Foto Ola Ostróda, a następnie pokonały w ostatnim meczu UKS Absolwent Olsztyn 2:0.

Trener Mieczysław Pietroczuk po tym turnieju powiedział.
— Wielkie gratulacje dla dziewcząt, bo wiem jak bardzo pragnęły zdobyć medal. Szkoda tylko straconej szansy po dobrym meczu, z bardzo dobrym rywalem z Ostródy, bo w tym pojedynku troszeczkę umiejętności i szczypta szczęścia mogłyby przyczynić się do zwycięstwa. Zastanawiam się, jak potoczyłyby się losy tego turnieju gdyby w pełnej dyspozycji była nasza najmłodsza rozgrywająca Wiktoria Stępień. Podczas jednej z rozgrzewek w turnieju juniorek w Gdańsku doznała urazu ręki i nie udało się doprowadzić jej do pełnej dyspozycji. Teraz przed dziewczętami cały miesiąc przygotowań do turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że w tej kategorii wiekowej jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.
••• Turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski młodziczek odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2016 roku, a gospodarzem będzie mistrz województwa mazowieckiego.

Młodziczki MKS ZRYW-VOLLEY Iława wystąpiły w składzie: Wiktoria STĘPIEŃ - kapitan zespołu, Weronika WRZESIŃSKA, Bianka KONOPKA, Aleksandra JĘDRYCHOWSKA, Katarzyna MIECZŁAWSKA, Wiktoria STAŚKIEWICZ, Agata KOWALSKA, Agata RUDOL - libero oraz Magdalena SAWICKA, Justyna DUNAJSKA, Wiktoria BORSZEWSKA, Zuzanna IWANKOWSKA.
Trenerzy: Małgorzata i Mieczysław PIETROCZUK.