Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Pamiętaj! W niedzielę turniej charytatywny Małego Jezioraka. Gramy dla Wiktorka!

2016-02-26 07:45:41 (ost. akt: 2016-02-26 08:01:03)
Podczas turnieju organizowanego dla Wiktorka Prusakowskiego będzie można nabyć bardzo ciekawe pamiątki sportowe, m.in. oryginalną piłkę Jezioraka Iława z 1997 roku z podpisami ówczesnych zawodników i działaczy

Podczas turnieju organizowanego dla Wiktorka Prusakowskiego będzie można nabyć bardzo ciekawe pamiątki sportowe, m.in. oryginalną piłkę Jezioraka Iława z 1997 roku z podpisami ówczesnych zawodników i działaczy

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę 28. lutego w iławskiej hali sportowo-widowiskowej zostanie rozegrany trzeci turniej charytatywny zorganizowany przez Mały Jeziorak Iława.

W rozgrywkach weźmie udział 9. drużyn z rocznika 2006, jednak akurat w przypadku tego wydarzenia sportowego sama gra nie jest najważniejsza. Celem nadrzędnym jest chęć niesienia pomocy potrzebującym dzieciom — w tym roku UKS MJ zbiera pieniążki na ciężko chorego Wiktorka Prusakowskiego z Iławy, który urodził się w 2015 roku.

Podczas turnieju będzie można nabyć bardzo ciekawe pamiątki sportowe, m.in. te przekazane za pośrednictwem naszej gazety przez wybitnych sportowców z Iławy. Swoje pamiątki przekazał wioślarz Miłosz Jankowski oraz siatkarze Maciej Rudol i Przemysław Stepień.

Hitem jest też oryginalna piłka nożna Jezioraka Iława z 1997 roku z podpisami ówczesnych zawodników i działaczy. Organizatorzy otrzymali ją od Ryszarda Laskowskiego. Były naczelnik Iławy w naszej gazecie przeczytał artykuł o zbiórce pamiątek sportowych i przekazał na rzecz turnieju piłkę, którą otrzymał od drużyny seniorów Jezioraka.

Początek turnieju o godzinie 9.00, część główna wydarzenia (m.in. sprzedaż pamiątek) ok. 11.30. Na turniej zapraszamy całe rodziny!!!


KOMU POMAGAMY
Wiktorek Prusakowski urodził się 28.04.2015 r. w Olsztynie. W 34 tyg. ciąży stwierdzono u niego wodogłowie, urodzony w zamartwicy, z mętnych wód płodowych.
Stwierdzony zespół Dandy-Walkera na podstawie tomografu komputerowego z dn. 4.05.2015. Przebieg pooperacyjny po pierwszej implantacji zastawki komorowo - otrzewnej powikłany neuroinfekcją, zapaleniem opon mózgowych-rdzeniowych i posocznicą. Wiktor ma padaczkę objawową, wzmożone napięcie mięśniowe, niepełnosprawność ruchową, słabo widzi.

Jest pod opieką wielu specjalistów - okulisty, chirurga, neonatologa, audiologa, kardiologa, rehabilitanta. Posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Objęty jest wczesnym wspomaganiem rozwoju. Cały czas jest rehabilitowany.
Należy do Fundacji Dzieciom ,,Zdążyć z pomocą".


Podczas turnieju będzie można kupić m.in. takie sportowe rarytasy, jak koszulka meczowa siatkarza z Iławy Przemysława Stępnia (Lotos Trefl Gdańsk) czy strój reprezentacji Polski wioślarza Miłosza Jankowskiego.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages