Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

W iławskiej "Jedynce" pamiętają o Żołnierzach Wyklętych [ZDJĘCIA]

2016-02-16 10:47:48 (ost. akt: 2016-02-17 15:13:12)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

— Poznajmy imiona, twarze i niezłomne postawy żołnierzy tzw. drugiej konspiracji walczących z reżimem komunistycznym — zachęcają organizatorzy plenerowej wystawy poświęconej Żołnierzom Niezłomnym, którą od wczoraj oglądać można na ogrodzeniu Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie.

Społeczność iławskiej "czerwonej" szkoły zaangażowała się w ogólnopolską akcję przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W ramach tej inicjatywy przez najbliższe dwa tygodnie na ogrodzeniu gimnazjum prezentowanych będzie 12 banerów o bohaterach powojennej konspiracji niepodległościowej.

— Zapraszam od poniedziałku do zapoznania się biografiami kilkunastu żołnierzy tzw. drugiej konspiracji walczących z reżimem komunistycznym — mówi nauczyciel historii w "Jedynce" Marcin Michalski, inicjator wystawy.

— Poznajmy ich imiona, twarze i niezłomne postawy. Wystawa „Niezłomni Wyklęci 1944 – 1963” dostępna jest na ogrodzeniu Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie od strony ulicy Królowej Jadwigi. W ramach ogólnopolskiej walki przywracania pamięci Żołnierzy Wyklętych przez dwa tygodnie prezentowanych będzie 12 banerów przygotowanych przez Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego — dodaje Marcin Michalski.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages