Brawo Zryw! Juniorki po raz trzeci z rzędu obroniły mistrzostwo województwa [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2016-01-26 10:09:15(ost. akt: 2016-01-26 10:38:20)
Podczas niedzielnego meczu juniorki Zrywu pokazały charakter i ogromną wolę walki

Po raz czwarty z rzędu siatkarki Zrywu-Volley Iława sięgnęły po tytuł mistrzowski w lidze wojewódzkiej juniorek. Nasze zawodniczki dokonały tego w niedzielę (24 stycznia) wygrywając przed własną publicznością z Truso Elbląg 3:1.
Zryw-Volley Iława — Truso Elbląg 3:1 (25:21, 18:25, 29:27, 25:19)

JUNIORKI MKS ZRYW-VOLLEY Iława wystąpiły w składzie: Laura NOWOTNIK - kapitan zespołu, Joanna KARPIŃSKA, Aleksandra TOMASZEWSKA, Monika GORZKA, Natalia MEJKA, Anna GRAJEWSKA, Iwona KULIŃSKA - libero oraz Aleksandra BLUDAU, Zuzanna ŚWIĘTOCHOWSKA, Weronika WRZESIŃSKA
Trenerzy: Mieczysław i Małgorzata PIETROCZUK.

Już przed meczem było wiadomo, że tylko zwycięstwo bez straty seta lub ewentualnie 3:1 (tu decydowała tzw. "mała tabela") dawało szanse naszym zawodniczkom na zajęcie pierwszego miejsca w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Każdy inny wynik premiował siatkarki z Elbląga.

Oba zespoły zademonstrowały świetne sportowe widowisko. To była siatkarska bitwa o każdy centymetr boiska, a każdy błąd był skrzętnie wykorzystywany przez zespół przeciwny. Bardzo dramatyczny przebieg miał trzeci set, w którym siatkarki z Elbląga trzy razy miały piłki setowe dające im wygranie seta i mistrzostwo w klasyfikacji końcowej ligi. Siatkarki Zrywu udowodniły, że są zespołem z charakterem, wytrzymały presję i skutecznie zakończyły tę partię wygrywając 29:27.

Czwarty set był już rozgrywany pod dyktando juniorek z Iławy, które od początku do końca kontrolowały przebieg gry i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w meczu 3:1.

Po chwili sędzia główny po przeliczeniu punktów zdobytych i straconych w obu meczach ogłosił, że siedem małych punktów zadecydowało o zwycięstwie w rozgrywkach ligowych juniorek z Iławy. Prezes Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej, Jerzy Mróz wręczył dyplomy, puchary i medale za mistrzostwo województwa. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej mistrzostwo województwa obroniły też kadetki Zrywu.

O podsumowanie spotkania z Truso i całego sezonu ligi wojewódzkiej poprosiliśmy trenera Zrywu, Mieczysława Pietroczuka.
— Cieszy dobra gra, zwycięstwo i zdobycie po raz czwarty z rzędu mistrzostwa. Zespół juniorek Truso robi bardzo duże postępy, głównie za sprawą gry w rozgrywkach II Ligi PZPS. My w tym sezonie po dużej przebudowie zespołu i po stabilizacji w grze straciliśmy kontuzjowaną Martę Pietroczuk. Dlatego szczerze gratuluję dziewczętom, że potrafiły się wznieść na wyżyny swoich umiejętności i rozegrały tak dobre zawody.

Iławski szkoleniowiec siatkarski mówi też o najbliższej przyszłości. — Teraz już myślami jesteśmy przy przygotowaniach i walce w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek. Już wiemy, że turniej odbędzie się w dniach 25-28 lutego. Zagramy w grupie piątej, a gospodarzem turnieju będzie mistrz ligi województwa pomorskiego.

••• Juniorki Zrywu zagrają w podgrupie "A", ich rywalkami będą: wicemistrz woj. kujawsko-pomorskiego i trzecia drużyna województwa pomorskiego.