ILF: emocje od pierwszego spotkania. Sprawdź wyniki, tabelę i klasyfikację strzelców. ZOBACZ ZDJĘCIA

2015-12-07 10:50:16(ost. akt: 2015-12-08 12:43:01)
W pierwszym wczorajszym meczu Zawbud wygrał z Gajerkiem 2:1. Na zdjęciu Daniel Madej pokonuje Janusza Bednarskiego po strzale z rzutu karnego

Prowadzi Zawbud Klubokawiarnia, na drugim miejscu jest — to mała niespodzianka — Spomer. Obrońcy tytułu mistrzowskiego zajmują przedostatnie miejsce, ale tylko z powodu gorszego bilansu goli w porównaniu z innymi zespołami, które zgromadziły po 5 pkt. Tak wygląda sytuacja w I lidze ILF.
W ten weekend II-ligowcy pauzowali, grali za to piłkarze z I ligi. Mecze rozegrano wczoraj, oczywiście w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Niepodległości 11b.

Tak jak zapowiadaliśmy, już pierwsze niedzielne spotkanie przyniosło dużo emocji. O punkty walczyły drużyny Zawbudu oraz Gajerka, czyli od kilku już dobrych sezonów czołowe ekipy Iławskiej Ligi Futsal. W trzeciej minucie reprezentanci iławskiego osiedla wyszli na prowadzenie za sprawą skutecznie wykonanego rzutu wolnego przez Dawida Kowalskiego, nie bez winy przy utracie gola była obrona Zawbudu.

Wynik został wyrównany w drugiej połowie meczu, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki Janusza Bednarskiego wepchnął Tomasz Sedlewski. Gol zwycięski dla Zawbudu padł po przedłużonym rzucie karnym podyktowanym za piąty faul złapany przez Gajerek w trakcie 2. połowy. Skutecznym egzekutorem był Daniel Madej.

Dużo lepszą niedzielę, niż na inaugurację rozgrywek, zaliczył Auto Best Klonowski. Mistrz poprzedniego sezonu w pierwszej serii zdobył tylko punkt, teraz ugrał cztery oczka.

W tabeli prowadzi Zawbud, który wczoraj punkty zgubił z dobrze spisującym się Spomerem (remis 2:2). W najbliższy weekend na parkiecie hali nad Małym Jeziorakiem zmierzą się zarówno II-ligowcy, jak i piłkarze z I ligi. Terminarz poniżej.