Niespodzianki nie było. Szczypiorniści Jezioraka Iława przegrali z Orkanem Ostróda

2015-12-05 19:20:11(ost. akt: 2015-12-05 19:29:28)
W ataku na bramkę Orkana Michał Gawiński z Jezioraka Iława

Piłkarze ręczni ITR-u Jezioraka Iława wiedzieli, że dziś czeka ich trudny bój. Najcięższy w dotychczasowej przygodzie z seniorską III ligą.
Orkan to lider ligowej tabeli i jeden z faworytów do awansu. W poczynaniach ostródzian widać duże zgranie. Drużyna Jezioraka mierzyła się dziś z silnym przeciwnikiem.

Już w pierwszej połowie dzięki solidnej obronie i skuteczności w ataku goście wypracowali sobie przewagę. Iławianie przez pierwsze pół godziny spotkania nie mogli nawiązać wyrównanej walki z ekipą z Ostródy. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 7:14.

Po przerwie szczypiorniści Jezioraka zaczęli grać skuteczniej, a ostródzianie chyba trochę sobie odpuścili walkę, co zresztą po meczu wypomniał im ich trener. Iławianie nie zdążyli jednak dogonić rywali. ITR przegrał 24:29. Dla zespołu z Iławy była to trzecia porażka w tym sezonie na cztery rozegrane spotkania. Jeziorak wygrał na razie tylko raz, na inaugurację ligi ze Szczypiorniakiem II Olsztyn. To jednak nie wpływa na frekwencję - mecz ponownie obserwowała liczna publiczność.

Nam miło poinformować, że staliśmy się patronem medialnym drużyny piłki ręcznej z Iławy.