środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Młodzieży refleksje  o odpowiedzialności w kontekście bezdomnych zwierzaków

2015-12-04 12:35:13 (ost. akt: 2015-12-07 13:42:18)
Uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Powiatu pt. “Młodzież bliżej przyrody”.

Uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Powiatu pt. “Młodzież bliżej przyrody”.

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Iławie

„Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś”, tym jak wymownym cytatem zakończył Patryk Lubiejewski – wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu Iławskiego (MRPI), organizowaną po raz kolejny akcję “Młodzież bliżej przyrody”.

Wydarzenie miało miejsce 30 listopada 2015 r. w Kinoteatrze “Pasja w Iławie. Spotkanie poświęcone było tematyce ochrony środowiska, w tym roku w szczególności zwierzętom domowym.
W ciekawy sposób zostały poruszone zagadnienia z zakresu ochrony środowiska oraz roli i znaczenia zwierząt w życiu człowieka. W tym roku tematyka akcji skupiła się na bezdomnych zwierzakach, przedstawiała ją Paulina Łążyńska – kierownik „Przytuliska”, czyli iławskiego schroniska dla zwierząt.

Wiele zmieniło się w iławskim schronisku po tym, jak pod koniec grudnia 2014 r. jego prowadzenie przejęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt OTOZ Animals. Zmieniła się kadra, wizerunek zewnętrzny całego „Przytuliska”, są wyremontowane pomieszczenia i nowe wybiegi. Wspomniana została również kilkukrotnie niezastąpiona praca wolontariuszy, którzy wspierają schronisko w coraz liczniejszym składzie. Pani Joannie towarzyszył jej wierny przyjaciel, ‘Lego’, pies, który również został uratowany od pewnej śmierci. Kolejny zaproszony gość, lekarz weterynarii Artur Paluszewski, współwłaściciel lecznicy dla zwierząt „Panda” przedstawił wszelkie zalety, jak również i te mniej przyjemne strony swojej pracy jako lekarz weterynarii. W wywiadzie przeprowadzonym przez członkinie MRPI, opowiedział też o chorobach odzwierzęcych, ochronie przed nimi oraz możliwościach adopcji bezdomnych zwierząt, nie tylko kotów i psów. Całość spotkania uświęciły występy szkolnego zespołu muzycznego z Gimnazjum nr 1 w Iławie. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu iławskiego.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Iławie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages