Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Ukradł wiertarkę, bo potrzebował pieniędzy

2015-12-01 09:44:38 (ost. akt: 2015-12-01 09:46:56)

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 68-letniemu mieszkańcowi Olsztyna. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów z narzędziami w Lubawie i wykorzystując chwilową nieuwagę personelu ukradł wiertarkę. 68-latek następnie sprzedał ją nieznanemu mężczyźnie. Jak oświadczył, potrzebował pieniędzy.

Policjanci z Lubawy zostali poinformowani o kradzieży w sklepie z narzędziami. Funkcjonariusze dokładnie rozpytali zgłaszającego. Ustalili, że starszy mężczyzna wykorzystując chwilową nieuwagę personelu sklepu ukradł wiertarkę.

Okazało się, że sklep posiada monitoring, którego zapis został zabezpieczony w celu przeprowadzenia dalszego postępowania. Policjanci przesłuchali świadków, obejrzeli obraz z kamer monitoringu. Ustalili, że starszy mężczyzna odciął przymocowaną plastikową opaską wiertarkę, schował pod płaszcz i wyszedł ze sklepu, nie płacąc za nią.

W trakcie czynności okazało się, że w powiecie nowomiejskim doszło do podobnej kradzieży również w sklepie z narzędziami. Wtedy zatrzymany został 68-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna ten odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży w Lubawie. Funkcjonariusze porównali zapis z kamer monitoringu obu sklepów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 68-latkowi. Mężczyzna przyznał się i oświadczył, że kradł, bo potrzebował pieniędzy.
Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages