środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Na cyplu po Czapli w Iławie powstaną luksusowe apartamentowce

2015-11-20 11:47:10 (ost. akt: 2015-11-20 13:43:55)

Redakcja „Gazety Iławskiej” dotarła do informacji, że po wielu latach oczekiwania zapadła decyzja w sprawie zagospodarowania cypla po dawnej Czapli. Tak jak przewidywano powstanie tam osiedle luksusowych apartamentów, pod nazwą "Marina Iława". Inwestorem jest przedsiębiorca z Iławy Piotr Szostak. Budowa ma ruszyć już wiosną 2016 roku.

Deweloperem jest Piotr Szostak, znany Iławski przedsiębiorca, który wybudował i prowadzi w sąsiedztwie inwestycji hotel Port 110. To współwłaściciel fabryki podeszew oraz fabryki perfum w Grudziądzu, ponadto współwłaściciel czterech hoteli w Polsce, w Krakowie, we Wrocławiu i w Gdańsku. Przedsiębiorca angażuje się także w przedsięwzięcia sportowe – jest głównym sponsorem i współorganizatorem Iławskiego Półmaratonu, który przyciąga do Iławy setki biegaczy z całej Polski.




Cicho, spokojnie, z widokiem na jezioro
Miejsce jest jednym z najbardziej atrakcyjnych części miasta – jest to centrum, a przy tym dostępna jest linia brzegowa jeziora Jeziorak. Znaczna część mieszkań na nowym osiedlu będzie miała widok na jezioro. Będą to małe kameralne, budynki jednoklatkowe. Łącznie będzie to sześć małych budynków z garażami podziemnymi, komórkami lokatorskimi oraz windami. Jednym z elementów innowacyjnych osiedla są okna "od podłogi" we wszystkich mieszkaniach. W jednym budynku znajdzie się średnio około 25 mieszkań, które wyposażone będą w duże tarasy i balkony. Żeby zachować ciszę oraz nie wprowadzać ruchu samochodowego wewnątrz osiedla na parterze nie będzie lokali usługowo-handlowych tylko mieszkania z ogródkami. Osiedle oraz mieszkania zaprojektowała znana firma projektowa, posiadająca bardzo duże doświadczenie urbanistyczne oraz projektowe. Cały teren wokół osiedla będzie odświeżony i zagospodarowany.

Sprzedaż mieszkań ruszy w nowym roku
Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę 2016. Oficjalna sprzedaż mieszkań rozpocznie się na początku przyszłego roku i wtedy też będzie znany dokładny harmonogram prac. Lada moment gotowa będzie natomiast strona internetowa marinailawa.pl, gdzie zainteresowani uzyskają więcej informacji.




Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tomek #2404458 | 81.190.*.* 25 gru 2017 21:04

  Może odgrzeję trochę kotleta, ale dzisiaj po kilku latach pochodziłem sobie trochę po Iławie, między innymi przy nowej inwestycji:D jaką są apartamentowce. Nie jestem w stanie zrozumieć jak władze Iławy mogą sobie strzelać tak głębokiego turystycznie samobója. Czytam tu jednego kolegę, który argumentuje tym, że tam i tak się nic się nie dzieje, to lepiej wybudować bloki. W normalnym kraju za takie coś władza by poszła z torbami. Ale nie w Polsce. To był punkt, w którym Iława miała jeszcze szansę zrobić coś, by przyciągnąć turystów. To była też ogromna szansa o nieograniczonych możliwościach by nawiązać do umierającego rynku, jakimś mostkiem nad drogą to skomunikować.. To co zrobiła władza Iławy to typowa łapówka za ogromne pieniądze. Przerażające.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zenobiusz #1907743 | 46.215.*.* 15 sty 2016 19:27

  Współwłaściciel fabryki "PODESZEW" ,drugi przykład:współwłaściciel czterech hoteli w Polsce ,w Krakowie , we Wrocławiu i w Gdańsku.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. też iławianin #1863141 | 89.228.*.* 21 lis 2015 22:39

  Oczywiście, że lepszym pomysłem byłoby zagospodarowanie tego terenu turystycznymi, rekreacyjnymi i gastronomicznymi obiektami użytku powszechnego. Ale jeśli ten teren ma wyglądać nadal tak jak dziś i przynosić naszemu miastu jedynie wstyd, to lepiej już chyba by był zagospodarowany przez prywatnego przedsiębiorcę, choć pomysł na budowę tam osiedla mieszkaniowego nie uważam za najszczęśliwszy. A to także z tego powodu, że w Iławie nie ma właściwie popytu na droższe mieszkania. Dowodem na to fakt, że przez długi czas pustkami straszyły takie obiekty z takimi właśnie mieszkaniami jak dawny spichlerz na ul. Sobieskiego nad jeziorem, a także dawna skarbówka na ul. Kościuszki. Nie wiem jak sytuacja w tych obiektach wygląda obecnie, ale odnoszę wrażenie, że jest tam pusto i ciemno i panuje w nich kompletna martwota. Ale jeśli już ma powstać to osiedle na cyplu przeznaczone jedynie dla osób zasobnych w mamonę to dobrze byłoby przynajmniej by nie było ono ogrodzone od okolicznych terenów wysokim płotem jak to ma miejsce w pobliżu Portu 110. Sprawia on bardzo przygnębiające i nieestetyczne wrażenie. A ogrodzenie wokół planowanego osiedla byłoby kolejnym przejawem odgradzania się bogatej, snobistycznej elity od reszty pospólstwa i plebsu oraz wszelkiej innej gawiedzi, która mogłaby oglądać jeden z najbardziej urodziwych zakątków Iławy jedynie spoza zasieków oblizując się smakiem na tamtejsze urokliwe okoliczności przyrody.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. iii #1863062 | 31.61.*.* 21 lis 2015 20:27

  I jeszcze odgrodzą dostęp do jeziora pewnie. Kto na coś takiego wydaje zezwolenie? Szkoda że nikt nie myśli szerzej o turystyce tylko o biznesie jednej osoby.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. iławianin #1862896 | 83.9.*.* 21 lis 2015 14:47

  Ludzie kupią znowu dziurę w ziemi za grubą kasę (bo niby duża kasa=duża jakość), a prawda jest taka, że pan Szostak deweloperkę dopiero co zaczyna i nikt nie wie co z jakością. To, że kolorowa wizualizacja za parę tysi jest ładna to nie znaczy, że jakość budynków i mieszkań będzie super. Ale ludzie lubią kupować kota w worku. A z innej beczki to ciekawe czy będzie przebudowa DK16 w miejscu zjazdu w związku z budową zjazdu na to osiedle (czy będzie się wjeżdżac na zasadzie jak do portu 110) - a wjazd na zakręcie i wypadki mogą być...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (18)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages