środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Złodziej grasował na ogrodach działkowych. Kradł wędki, przybory wędkarskie... naczynia kuchenne

2015-11-19 10:43:35 (ost. akt: 2015-11-19 10:48:00)

Autor zdjęcia: materiały KPP w Lidzbarku Warmińskim

Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi, który włamywał się do altanek ogrodowych oraz przyczep campingowych, z których ukradł wędki, przybory wędkarskie, narzędzia ogrodowe oraz wiele innych rzeczy. Podejrzany przyznał się do przedstawionych zarzutów.

Iławscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzili postępowania dotyczące kradzieży z włamaniami do altanek oraz przyczep campingowych na terenie ogródków działkowych.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca w okresie od sierpnia do listopada br. dokonywał kradzieży z włamaniami. Policjanci rozpytali zgłaszających, przesłuchali świadków. Technik kryminalistyki przeprowadził dokładne oględziny miejsca zdarzeń, zabezpieczył ślady i wykonał zdjęcia.

Policjanci ustalili, że sprawca po uprzednim zerwaniu zabezpieczenia wchodził do wnętrza altanek bądź przyczep campingowych znajdujących się na terenie ogródków działkowych. Następnie kradł wędki, przybory wędkarskie, naczynia kuchenne czy narzędzia ogrodowe oraz wiele innych rzeczy, które można byłoby sprzedać.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać sprawcę. Okazał się nim 39–letni mieszkaniec Iławy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Powiedział, że skradzione rzeczy sprzedał, a pieniądze przeznaczył na alkohol.
Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages