Trzy samobóje w Suszu, czyli koniec piłkarskiej jesieni dla Unii i Czarnych

2015-11-12 12:32:15(ost. akt: 2015-11-12 13:00:19)
Przywitanie drużyn z Susza i Barczewa

Wczorajsze spotkania w IV lidze i klasie okręgowej zakończyły wydłużoną o dwie kolejki (mecze rozegrane awansem) rundę jesienną sezonu 2015/16. Natomiast nasz reprezentant w III lidze, GKS Wikielec, rozegra jeszcze dwa mecze (kolejki przeniesione z wiosny). Prezentujemy wyniki oraz tabele po 17 seriach.
III LIGA
Jagiellonia II Białystok — GKS Wikielec 3:1 (1:1)
1:0 — Sekulski (9), 1:1 — Sobociński (11), 2:1 — Gajko (50), 3:1 — Sekulski (78)

GKS Wikielec, skład wyjściowy: Elżanowski — Jajkowski, Suchocki, Kacperek, Kołakowski, Tomczyk, Piórkowski, Tomkiewicz, Oleszko, Sobociński i Karłowicz

Mecz rozegrano na bocznej płycie stadionu miejskiego w Białymstoku. Gospodarze chcieli zagrać na sztucznym boisku, ale działacze GKS nie wyrazili zgody.

Zespół z Białegostoku był wzmocniony kilkoma zawodnikami z ekstraklasowego składu Jagiellonii. Deszczowa aura towarzyszyła zawodnikom w czasie całego meczu. Wikielec przegrał po własnych błędach. Prym w tym spotkaniu wiódł król strzelców II ligi, który latem trafił do Białegostoku Łukasz Sekulski — to właśnie on strzelił dwie bramki dla rezerw Jagiellonii.

Do przerwy był to dość wyrównany mecz, gospodarze zdobyli pierwszego gola w 9 minucie, potem wyrównał Remigiusz Sobociński. Po przerwie ,,Jaga ” bardziej przycisnęła i zdobyła kolejne dwie bramki. W sumie mocny zespół gospodarzy wygrał zasłużenie to spotkanie, był bardziej ograny i doświadczony. Wiadomo, że wzmocnienia z pierwszego składu zrobiły swoje.

Następny mecz GKS rozegra w niedzielę 15. listopada na wyjeździe o 13.00 w Grajewie.

POZOSTAŁE WYNIKI 17 KOLEJKI
MKS Ełk — Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)
Concordia Elbląg — Kaczkan Huragan Morąg 2:0 (1:0)
MKS Korsze — Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lub. 0:5 (0:2)
Olimpia Olsztynek — Znicz Biała Piska 0:0
Warmia Grajewo — Granica Kętrzyn 5:1 (1:0)
ŁKS Łomża — Rominta Gołdap 3:1 (1:0)
Start Działdowo — Wissa Szczuczyn 2:2 (0:2)

— Pisa Tewes-Bis Barczewo 3:3 (1:3)
0:1 — Wiśniewski (7 samob.), 0:2 — Kowszun (12), 1:2 — Maśka (30), 1:3 — Kowszun (44), 2:3 — Turek (68 samob.), 3:3 — Rodzeński (88 samob.).

UNIA SUSZ: Jędrzejewski — Bieńkowski (55 Hanas), Wiśniewski, Górski, Rakowski, Kowalczyk, D. Laskowski (60 Luliński), Maśka, A. Laskowski (82 Budziński), Wacławski (60 Staniec), Karczewski

Ciekawie było wczoraj w Suszu, gdzie Unia zremisowała z Pisą Barczewo 3:3; tym samym beniaminek zakończył rundę na znakomitym, drugim miejscu. Aż trzy bramki padły po... "samobójach". Po 45 minutach było 3:1 dla Pisy, ale w drugiej połowie zawodnicy Unii z rzadka opuszczali połowę gości, nie mogąc jednak pokonać bramkarza. Wyręczyli ich zawodnicy... z Barczewa. — Najpierw Turek tak piąstkował po dośrodkowaniu, że piłka zamiast do przodu poleciała do tyłu i wpadła do siatki — relacjonuje Jarosław Płoski, trener Unii. — W końcówce graliśmy już "na aferę", no i po którejś z kolei wrzutce bramkarz wyszedł z bramki, a Rodzeński z Pisy zrobił "fryzjera", znaczy głową przelobował Turka — dodaje Płoski.

Stomil II Olsztyn — Warmiak Łukta 1:1 (1:1)
Mrągowia Mrągowo — Polonia Pasłęk 1:1 (1:0)
Mamry Giżycko — DKS Dobre Miasto 4:1 (1:0)
Orzeł Janowiec Kościelny — Motor Lubawa 2:0 (0:0)
Tęcza Biskupiec — Śniardwy Orzysz 4:0 (1:0)
Zatoka Braniewo — Start Kozłowo 4:1 (2:1)
Błękitni Orneta — Omulew Wielbark 5:1 (2:0)