Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Poprzednio sąd był łaskawy, teraz już pijany kierowca straci prawo jazdy

2015-11-05 09:57:26 (ost. akt: 2015-11-05 10:01:55)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: gc

Nietrzeźwy mężczyzna kierował ciągnikiem siodłowym przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym na jednej z iławskich ulic. Jak się okazało, 41-latek nie po raz pierwszy pijany wsiadł za kierownicę. Wcześniej sąd ukarał go, pozostawiając mu prawo jazdy kategorii C+E i T, by mógł dalej pracować i utrzymywać rodzinę. 41-latek straci teraz także to uprawnienie.

Policjanci ruchu drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu iławskiego, organizując takie działania jak „Trzeźwy poranek”, „Bus-Truck” czy też „NURD”. Wszystko po to, by wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących.

— Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze na jednej z iławskich ulic zauważyli kierującego ciągnikiem siodłowym jadącego z nadmierną prędkością. Pomiar wskazał, że 41–latek jedzie DAF-em ponad 80 km/h. Zatrzymany do kontroli został ukarany mandatem i punktami karnymi — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Podczas rozmowy z mieszkańcem powiatu nowomiejskiego policjanci wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu w jego organizmie — dodaje Joanna Kwiatkowska.

Jak ustalili policjanci, nie był to pierwszy raz kiedy ten mężczyzna wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wcześniej sąd w jego sprawie, po tym jak 41-latek został zatrzymany nietrzeźwy za kierownicą, orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B aż na 48 miesięcy. Mężczyzna posiadał także w prawie jazdy kategorie C+E i T, dzięki którym mógł pracować jako kierowca innych pojazdów, jak np.: ciągnik siodłowy i utrzymywać w ten sposób swoją rodzinę.

— Niestety mieszkaniec powiatu nowomiejskiego nie docenił dobrej woli sądu i także tym razem, siadając za kierownicą ciągnika, był nietrzeźwy. W najbliższym czasie sprawca po raz kolejny ze swojego zachowania będzie musiał się tłumaczyć przed sądem — mówi rzeczniczka iławskiej policji.

Za czyn jakiego dopuścił się mężczyzna kodeks karny przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo w związku z nowelizacją przepisów, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Absurd #1850568 | 89.228.*.* 5 lis 2015 10:30

  Nie karac ponieważ rodzina na bruk

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages