Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Powiatowe święto edukacji połączone z jubileuszem Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych

2015-10-15 14:15:43 (ost. akt: 2015-10-15 13:42:03)
Starosta Marek Polański wyróżnił nauczycieli i pedagogów

Starosta Marek Polański wyróżnił nauczycieli i pedagogów

Autor zdjęcia: Archiwum ZPS-W w Iławie

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto. Akademie, apele, spotkania, kwiaty... W równie pięknej oprawie przebiegały obchody Powiatowego Święta Edukacji Narodowej. Nauczyciele i pracownicy związani z oświatą spotkali się w hali sportowej przy ulicy Mierosławskiego.

Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański nagrodził dyrektorów i nauczycieli szkół powiatowych. Podziękował za ich pracę i zaangażowanie w rozwój i naukę młodego człowieka. Nauczyciele mianowani, po złożeniu ślubowania, otrzymali symboliczne róże. Wszystkich nagrodzono gromkimi brawami. To spotkanie miało szczególny charakter, ponieważ powiązane było z obchodami Jubileuszu Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie.Ważny jubileusz

Nauczyciele, uczniowie rodzice świętowali 50 – lecie istnienia szkolnictwa specjalnego w Iławie oraz 30 – lecie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Podczas mszy świętej poświęcony został nowy sztandar ośrodka. Z wielką radością i wszelkimi honorami rodzice przekazali sztandar nauczycielom, a ci – uczniom.
Całość uroczystości uświetniły występy dzieci i młodzieży – wychowanków ZPSW w Iławie. Po raz kolejny uczniowie zaskoczyli swoimi talentami: recytatorskimi, wokalnymi, tanecznymi, sportowymi i teatralnymi. Były to występy niezwykłe, dedykowane uhonorowanym osobom: emerytom, nauczycielom, przyjaciołom szkoły, pracownikom obsługi, uczniom i rodzicom. Poszczególnym przedstawicielom odbierającym okolicznościowe statuetki niejednokrotnie zakręciła się łza w oku. Całe spotkanie było swego rodzaju podróżą w czasie. Zaprezentowane fragmenty kronik i fotografii przypominały przeszłość kolejnych pokoleń. Jubileusz ożywił minione wydarzenia, przywołał wspomnienia. Wielu emerytowanych pracowników placówki wróciło myślami do dawnych lat, zauważając, jak bardzo szkoła się zmieniła na przestrzeni lat. Dzieci korzystają z możliwości, jakie daje współczesny świat. Sale lekcyjne wyposażone w multimedialny sprzęt pozwalają na bardziej nowoczesną formę pracy. Dzięki licznym wycieczkom uczniowie poznają ojczyznę i Europę, wyjeżdżają na liczne turnusy rehabilitacyjne, uczestniczą w projektach wspierających rozwój. Wszystko to, by młody człowiek potrzebujący wsparcia znalazł swoje miejsce w świecie i potrafił w nim funkcjonować.

Życzenia dla dyrekcji

Dyrektor placówki Beata Lenartowicz odebrała od zaproszonych i licznie przybyłych gości wiele życzeń. Były to słowa pełne ciepła, doceniające pracę pedagogów z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. To dzięki życzliwości ludzi otaczających Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie i wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego, placówka rozwija się i stwarza doskonałe warunki edukacyjne dla swoich uczniów.

Małgorzata Lewko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages