środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

58-latek z Iławy z 2 promilami za kółkiem

2015-10-12 09:22:55 (ost. akt: 2015-10-13 11:09:53)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Policjanci na Warmii i Mazurach zatrzymali w sumie prawie 30 nietrzeźwych kierujących. To efekt zarówno kontroli drogowych, jak i informacji, które trafiły do policjantów od zaniepokojonych świadków reagujących na dziwne zachowanie kierowcy.

Sygnał od świadka pozwolił zatrzymać nietrzeźwego kierującego z Iławy.
Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił mężczyzna z informacją, że jedzie za fiatem, którym prawdopodobnie kieruje nietrzeźwy mężczyzna. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie zauważyli samochód o podanych numerach rejestracyjnych. Kierowca auta cofał. Funkcjonariusze podali mu sygnał do zatrzymania się oraz zablokowali drogę przejazdu. Policjantka wspólnie ze strażnikiem miejskim zatrzymali kierującego. Okazał się nim 58–letni mieszkaniec Iławy. Badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawca ze swojego zachowania będzie musiał się tłumaczyć przed sądem. Kodeks karny za kierowanie po alkoholu przewiduje  karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.


Dodatkowa kara finansowa

W związku z nowelizacją przepisów, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Reagujmy na łamanie prawa
Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
Nie można zapomnieć, że nawet jedna osoba będąca pod wpływem alkoholu stanowi duże zagrożenie na drodze.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages