Piekarnia Typolska – smak rzetelnego rzemiosła

2015-10-08 11:03:00(ost. akt: 2015-10-08 11:42:18)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Magdalena Prasek

Piekarnia Tyrolska powstała w 1989 roku w niewielkim budynku przy ul. Boenigka 7d w Olsztynie. Sprowadzono do niej sprzęt z Austrii z okolic Tyrolu, co dało pomysł nazwy. Dlaczego w takim razie w powiecie iławskim piekarnia nazywa się Typolską, a nie Tyrolską? Odpowiedź jest nieco zabawna i banalna.
— Podczas rejestracji piekarni urzędnik zwyczajnie się pomylił i zamiast litery r, napisał literę p, i tak już zostało – mówi Dawid Goszczycki, współwłaściciel Piekarni.— Jesteśmy jednak jedną dużą firmą i działamy razem na wszystkich płaszczyznach, oferujemy te same produkty — dodaje.

Piekarnia Typolska to nie tylko produkcja i sprzedaż, to także zaangażowanie w działalność społeczną, charytatywną.

— To prawda angażujemy się w przeróżne przedsięwzięcia, akcje. Zawsze jesteśmy chętni do wsparcia swoimi produktami inicjatyw społecznych – mówi właściciel. Ostatnio braliśmy udział w Półmaratonie, a wcześniej też w imprezie sportowej Broken Ball. Dużym wzięciem cieszyły się tam nasze batony energetyczne, w sam raz dla sportowców. Jako ciekawostkę podam, że batony składające się z ziaren, suszonych owoców i mleka skondensowanego, to prawdziwy hit sprzedażowy. W całej sieci tygodniowo sprzedajemy ponad 5 ton tego produktu.

Siedziba Piekarni znajduje się w Szałkowie i właśnie ta miejscowość jest najbliższa sercu firmy.
— Tam wspieramy zazwyczaj słodkościami wiele przedsięwzięć – współpraca z sołtysem i mieszkańcami jest rewelacyjna – dodaje właściciel.

Dla koneserów pieczywa
26 lat działalności w branży pozwoliło na rozwinięcie skrzydeł w biznesie. Pomysłów jest bardzo dużo i są sukcesywnie realizowane. Trwa nieustający rozwój inwestycyjny firmy. Najbliższy plan? Budowa nowoczesnej piekarni, dzięki której będziemy mogli nadal w 100% naturalny sposób produkować dużą ilość zdrowego pieczywa.

— Już kupiliśmy 15 hektarów ziemi i wkrótce ruszamy z budową – mówi Dawid Goszczycki. Zamierzamy także inwestować w punkty już funkcjonujące. Wciąż wprowadzamy nowe produkty, tak aby dostosować się do potrzeb klientów, które także się zmieniają. Ostatnim hitem Piekarni jest pieczywo żytnio - pszenne pod nazwą Chleb 2x Pieczony. Tradycyjne pieczywo, np. chleb Baltonowski piecze się około 40 minut, ma delikatną skórkę, jest idealny dla dzieci. A pod nazwą Chleb 2x Pieczony musi posiedzieć w piecu 1 godzinę i 15 minut. Ma dobrze wypieczoną skórkę, a w środku jest dobrze wypieczony. Cieszy się ogromnym powodzeniem wśród klientów, szczególnie koneserów pieczywa.


Początki firmy to jeden piec
pracujący 24 godziny na dobę
Na początku mieliśmy tylko jeden mały piec - czytamy na stronie internetowej firmy. Praca trwała 24 godziny na dobę. Co roku, od momentu powstania, możemy się pochwalić wzrostem zapotrzebowania na nasze wyroby. W roku 2007 zakupiliśmy w Niemczech pierwszy piec typu MIWE-THERMOROLLOMAT. Firma Miwe to światowy potentat i lider w branży produkcji urządzeń do pieczywa z tradycją sięgającą blisko 100 lat.

Montaż pieca trwał cztery tygodnie i nadzorowany był przez fachowców z firmy Miwe, w ten sposób dołączyliśmy do największych piekarń w świecie, stosujących masowo, wielopoziomowe, termoolejowe piece przelotowe. W naszym zakładzie posiadamy obecnie dwa piece typu MIWE-THERMOROLLOMAT, które gwarantują najwyższą jakość pieczywa.


Dawid Goszczycki, współwłaściciel Piekarni




















Kilka słów o produkcji
W Piekarni Typolska łączy się nowoczesną technologię z tradycyjnymi metodami wypieku.
— Wszystkie nasze produkty powstają jedynie na naturalnym wytwarzanym przez nas zakwasie – mówi Dawid Goszczycki. — Pod żadnym pozorem nie używamy substancji przedłużających trwałość produktów. Wypiek prowadzony jest w piecach Thermorollomat. Konstrukcja tego pieca pozwala na prowadzenie wypieku wielu asortymentów, z których każdy charakteryzuje się różnymi wymogami, co do parametrów wypiekowych. System rozprowadzenia ciepła poprzez termoolej gwarantuje nie tylko idealną równość wypieku, ale co równie ważne zapewnia najwyższą jakość produktu.

Dlaczego możemy mówić o znacznie wyższej jakości produktu?
- Otóż w piecu termoolejowym mamy do czynienia z procesem wypiekowym „małoagresywnym”. Oznacza to, że różnica pomiędzy temperaturą medium grzewczego (termooleju) a wymaganą temperaturą wypiekową dla pieczonego produktu wynosi tylko 20-30 stopni, gdy tymczasem w piecu przelotowym cyklotermicznym różnica ta wynosi aż około 100 stopni. Jednym z podstawowych efektów tej różnicy jest doskonałe upieczenie produktu z jednoczesnym zachowaniem znacznie większej wilgotności miękiszu, co oczywiście ma wpływ na zachowanie dłuższej świeżości.

PUNKTY PIEKARNI TYPOLSKIEJ
W POWIECIE IŁAWSKIM

Iława,
* ul. Kościuszki 17
* ul. Andersa 11
* ul. Wiejska 7
* ul. Bandurskiego 2
* ul. Dąbrowskiego 36
* ul. Wyszyńskiego 33
* ul. Skłodowskiej 29
* ul. Kopernika 4c

Lubawa
* ul. Zamkowa 21
* ul. Warszawska 37

Kisielice
* S9 Daszyńskiego 8

Susz
* ul. Piastowska 6

Zalewo,
* ul. Trąbudzka 7

Ząbrowo 358/2

Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5