Kolejne medale mistrzostw Polski dla naszych triathlonistów. Złoto Michała Jarlińskiego

2015-09-24 12:17:17(ost. akt: 2015-09-24 12:25:38)
Tytuł mistrza Polski w cross triathlonie w kategorii junior młodszy wywalczył Michał Jarliński

Autor zdjęcia: archiwum Orka Iława

W Gryfinie pod Szczecinem odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody triathlonowe rangi mistrzostw Polski. Okazały się one bardzo udane dla naszych zawodników z sekcji sportów wytrzymałościowych klubu Orka Iława.
— Po długiej podróży walka się opłaciła. Do Iławy wróciliśmy z czterema medalami — mówi Radosław Burza, trener triatlonistek i triathlonistów z Orki.

Tytuł mistrza Polski w cross triathlonie w kategorii junior młodszy wywalczył Michał Jarliński. Szymon Dzik zajął drugie miejsce, został więc wicemistrzem Polski młodzików. Juniorka młodsza Ania Kołatka uplasowała się na trzecim stopniu podium.

— To nie koniec, bowiem Jakub Bogusiewicz w kategorii 12-13 lat zajął pierwsze miejsce. Oliwier Zielski w mistrzostwach Polski uplasował się na jedenastej pozycji. Wszystkim triathlonistom jeszcze raz bardzo gratulujemy — dodaje trener Burza.

Przed ekipą z Iławy ważne zawody — w niedzielę 4. października w Nowym Dworze Mazowieckim twardziele i twardzielki z Orki wystartują w finałach Merida Mazovia MTB. — Ania Kołatka ma szansę na zwycięstwo, natomiast Szymon Dzik i Kuba Bogusiewicz będą walczyli o dostanie się do pierwszej piątki całego cyklu — mówi szkoleniowiec.