Zwycięstwa Unii, Czarnych i rezerw GKS-u. Tylko Orzeł nie dał rady, bo grał w dziewięciu

2015-09-20 10:34:57(ost. akt: 2015-09-20 10:43:34)
Początek meczu Zatoka Braniewo - Amex Bączek Unia Susz

Autor zdjęcia: unia-susz.pl

GKS Wikielec niestety przegrał kolejny ligowy mecz (więcej o spotkaniu z KS Wasilków we wcześniejszym artykule), za to swoje pojedynki wygrały wczoraj nasze inne zespoły.
*** Na pierwszym miejscu rezerwy Stomilu Olsztyn z 20 punktami, drugi jest Motor Lubawa (19 pkt.), a trzecią pozycję zajmuje... beniaminek z Susza! – tak wygląda czołówka tabeli IV ligi.
- Staramy się ugrać jak najwięcej punktów w trakcie rundy jesiennej – mówi Bogdan Nerowski, kierownik Unii.

Póki co, drużyna trenera Jarosława Płoskiego nie ma problemu z realizacją założeń. Wczoraj ekipa z Susza wygrała na wyjeździe z Zatoką Braniewo 1:0 (zwycięska bramka była dziełem Pawła Bieńkowskiego, który w 60 minucie wykorzystał rzut karny) i jej dorobek punktowy po 9 kolejkach jest bardzo pokaźny.

Wczorajsze spotkanie w Braniewie było ostre. Sędzia musiał karnie usunąć z boiska aż czterech piłkarzy, w tym jednego zawodnika Unii (Szymon Hanas obejrzał dwie żółte kartki). – Nawet trener Zatoki został ukarany przez arbitra i spotkanie kończył na trybunach – dodaje Nerowski.

*** Czarni Rudzienice, nasz beniaminek w okręgówce, także nie przyniósł nam wczoraj wstydu. Drużyna Tomasza Zakierskiego w derbach powiatu iławskiego pokonała na wyjeździe Ewingi Zalewo 1:0 (bramka Daniela Szymańskiego w 50 minucie). Dla Czarnych – licząc środową wygraną w pucharowym meczu z Motorem Lubawa – jest to trzecie zwycięstwo z rzędu.

*** Teraz pora na lidera gr. 4 A klasy. Mecz w Mszanowie mógł zakończyć się już po 10 minutach. Zaledwie tyle czasu potrzebowali piłkarze obu zespołów, by zdobyć trzy gole. Gospodarze strzelili bramkę w 1. minucie spotkania, a w 5. i 10. punktowali goście. Wynik (2:1 dla rezerw GKS-u Wikielec) utrzymał się do końca spotkania. Formą strzelecką błyszczy ostatnio Sylwester Kuciński, który wczoraj w meczu z Novoplastem zdobył dwie bramki.

*** Ciężko wygrać, lub nawet zremisować mecz, w którym gra się w dziesięciu. A jak jeszcze piłkarz twojej drużyny zostanie ukarany czerwoną kartką (czyli grasz w 9), to już w ogóle pojawia się problem. Z taką sytuacją musieli się wczoraj zmierzyć zawodnicy Orła Ulnowo i ich grający trener Radosław Połeć. – Czterech piłkarzy jest kontuzjowanych, trzech kolejnych nie mogło z nami pojechać na wyjazd, a jeszcze inny był na chrzcinach – wymienia trener Orła.

Drużyna z Ulnowa przegrała w Tyrowie 0:4, jednak trener Połeć – z odpowiednim dla siebie spokojem – nie robi z tego tragedii. – Zaczęliśmy mecz w dziesięciu, a do tego jeden z naszych zawodników został ukarany czerwoną kartką. To wcale jednak nie oznacza, że nic nie graliśmy i poddaliśmy się rywalowi. W następnym meczu będę miał już do dyspozycji liczniejszy skład – planuje szkoleniowiec.

Jeszcze słowo o B klasie: GKS Szymbark zremisował na swoim terenie z Wichrem Gwiździny 1:1 (gol Pawła Błaszczyka).

*** Dziś dokończenie piłkarskiej kolejki. Nasza A-klasowiczka, Osa Ząbrowo gra na wyjeździe z Liderem Złotowo (godzina 13.00). ITR Jeziorak Iława (lider gr. 4 B klasy) gra na wyjeździe z Mewą Smykowo (pierwszy gwizdek o 14.00), a Olimpia Kisielice podejmuje u siebie Jordan Kazanice (15.00).