ITR Jeziorak gra dalej w Wojewódzkim Pucharze Polski. Osa pokonana w Iławie

2015-09-03 13:00:39(ost. akt: 2015-09-03 12:17:14)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

W rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce nożnej ITR Jeziorak pokonał na swoim terenie Osę Ząbrowo 2:0. Bramki zdobywali Rafał Kuchnik (33 min) i Daniel Madej (85). Tym samym piłkarze z Iławy awansowali do 1/32 WPP.
ITR Jeziorak Iława — Osa Ząbrowo 2:0 (1:0)

ITR JEZIORAK: Sobiech — Kressin, Parulis, Ostanek, Sbikowski, Wojciechowski, Rzeźnikiewicz, Ćwikliński, Madej, Kuchnik, Figurski

OSA: Suchocki — Szczypiński, Śliżewski, Ziółkowski, Nakonieczny, Boros, Zagórny, Borkowy, Rodak, Solecki, Chodowiec

Klub z Ząbrowa gra w wyższej klasie rozgrywkowej niż ekipa z Iławy, ale różnicy wielkiej w tym spotkaniu nie było widać. W pierwszej połowie spora przewaga gospodarzy: Wojciech Figurski i Daniel Madej mieli doskonałe sytuacje, ale futbolówka nie wpadła do bramki przeciwnika.

W 33 minucie Rafał Kuchnik po ładnej solowej akcji pokonał bramkarza Osy. Po przerwie tempo spotkania spadło, iławianie zadowoleni prowadzeniem kontrolowali grę, a Osa nacierała. Wynik spotkania ustalił Daniel Madej, który w 85 min ustalił wynik spotkania na 2:0. Przy odrobinie piłkarskiego szczęścia wynik mógłby być wyższy, bowiem Wojciech Figurski oraz Remigiusz Parulis trafiali w poprzeczkę bramki zawodników z Ząbrowa.

Po meczu uradowany strzelec bramki Daniel Madej powiedział:
— Trudno grało się z tym przeciwnikiem, ale mieliśmy dużą przewagę. Rywal w pierwszej połowie oddał jeden strzał na naszą bramkę. W drugiej przez 15 minut nas przycisnął, ale daliśmy radę. W rozgrywkach ligowych o mistrzostwo B klasy żadnego przeciwnika się nie boimy. Gramy swoje, chcemy wygrać i awansować wyżej.