Kolejne zwycięstwo Unii, remisy GKS-u Wikielec i Czarnych Rudzienice. ZOBACZ ZDJĘCIA Z SUSZA

2015-08-27 12:35:02(ost. akt: 2015-08-27 13:15:05)
Groźnie pod bramką Unii — suszanie potrafili jednak zachować zerowe konto strat we wczorajszym meczu z Mamrami Giżycko

Autor zdjęcia: Angelika Netter

Na boiskach piłkarskich III i IV ligi oraz klasy okręgowej doszło wczoraj (środa, 26. sierpnia) do meczów piątej kolejki sezonu 2015/16. Żadna z naszych drużyn nie schodziła z boiska pokonana. Zapraszamy przy okazji na najbliższe mecze naszych zespołów.
IV LIGA
Remis w Szczuczynie

Wissa Szczuczyn – GKS Wikielec 2:2
Bramki dla GKS: Remigiusz Sobociński 75 i 88.

GKS: Elżanowski — Suchocki, Żukiewicz, Kacperek, Jajkowski, Sagan (70 Tomczyk), Łysiak, Oleszko (76 Kołakowski), Karłowicz, Tomkiewicz, Sobociński (89 Ludwiczak)

Beniaminek III ligi GKS Wikielec po dobrym spotkaniu zremisował wczoraj 2:2 z Wissą Szczuczyn w meczu wyjazdowym.
Pierwsza połowa wybitnie remisowa, oba zespoły nie stworzyły klarownej sytuacji podbramkowej. Dopiero druga część była bardziej ożywiona. W 75 minucie po faulu w polu karnym na Piotrze Karłowiczu Remigiusz Sobociński zdobywa gola po strzale z jedenastu metrów.

Pod koniec spotkania gospodarze wyrównują, a na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Sobociński podwyższa na 2:1. Niestety, już w doliczonym czasie gospodarze strzałem rozpaczy doprowadzają do wyrównania. Piłka po rykoszecie trafiła do bramki Filipa Elżanowskiego.

Mecz był pod dyktando ekipy z Wikielca, zwłaszcza w drugiej połowie. Tym większa szkoda, że w końcówce zabrakło odpowiedniej koncentracji. Już dziś zapraszamy na sobotni mecz GKS-u, o 17.00 z Olimpią Elbląg. Zapowiadają się piłkarskie emocje.

POZOSTAŁE WYNIKI 5 KOLEJKI
Olimpia Elbląg — Granica Kętrzyn 3:0 (1:0)
Znicz Biała Piska — Warmia Grajewo 1:1 (0:0)
Sokół Ostróda — MKS Ełk 3:2 (1:0
ŁKS Łomża — Olimpia Olsztynek 2:1 (0:1)
MKS Korsze — Start Działdowo 1:0 (0:0)
Wissa Szczuczyn — GKS Wikielec 2:2 (0:0)
Rominta Gołdap — Jagiellonia II BIałystok 1:1 (0:1)
KS Wasilków — Concordia Elbląg 3:3 (1:1)

GKS Wikielec aktualnie zajmuje 13 miejsce w 18 zespołowej lidze.

IV LIGA
Unia znowu zwycięska

Amex Bączek Unia Susz — Mamry Giżycko 1:0 (0:0)
1:0 — Hanas (53)

UNIA: Jędrzejewski — Bieńkowski, Wiśniewski, Krause, A. Laskowski, Hanas, Maśka, Kowalczyk (67 Karczewski), D. Laskowski (77 Rakowski), Olszewski (77 Strączek), Wacławski (86 Staniec)

Bardzo dobrze, jak na beniaminka, na IV-ligowym froncie radzi sobie suska Unia. Wczoraj dzięki zwycięstwu w meczu z Mamrami Giżycko drużyna Jarosława Płoskiego dołożyła kolejne trzy punkty na swoje konto.

Spotkanie relacjonuje Kamil Jędrzejewski, bramkarz Unii, który w tym meczu ani razu nie musiał wyciągać piłki ze swojej siatki. — Pierwsza połowa była słaba zarówno w naszym wykonaniu, jak i przeciwników. Przez 45 minut gry brakowało ciekawych akcji, po których mogłyby paść gole — mówi Jędrzejewski. — Po przerwie zagraliśmy już lepiej: wyżej i bardziej ofensywnie. To dało efekt już po kilku minutach. W 52 minucie Olek Kowalczyk bardzo dobrze dośrodkował w pole karne na "dłuższy" słupek, a akcję skutecznie zakończył Szymon Hanas, który strzałem ze swojej lepszej lewej nogi nie dał szans bramkarzowi z Giżycka — dodaje golkiper.

Jędrzejewski ma też swój udział w zwycięstwie, bowiem w 82. minucie wybronił bardzo trudne uderzenie z głowy, po którym pika zmierzała do bramki. — W końcówce meczu mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik, jednak piłka po strzałach Marcina Karczewskiego i Bartka Wacławskiego nie chciała wpaść do bramki rywali — mówi bramkarz Unii.

W najbliższej serii suszanie grają — też na swoim terenie — z Orłem Janowiec Kościelny (sobota, 29. sierpnia, godzina 17.00).

Mrągowia Mrągowo — Pisa Tewes-Bis Barczewo 0:1 (0:1)
Orzeł Janowiec Kościelny — Tęcza Biskupiec 2:1 (0:0)
Błękitni Orneta — Śniardwy Orzysz 1:0 (1:0)
Zatoka Braniewo — Motor Lubawa 2:3 (1:2)
Stomil II Olsztyn — Omulew Wielbark 3:1 (0:1)
DKS Dobre Miasto — Polonia Pasłęk 1:1 (1:0)
Warmiak Łukta — Start Kozłowo 0:4 (0:0)

Amex Bączek Unia Susz aktualnie zajmuje 4 miejsce w 16 zespołowej lidze.

KLASA OKRĘGOWA
Czarni przywieźli punkt z Gierzwałdu

Grunwald Gierzwałd — Czarni Rudzienice 2:2 (2:0)
Gole dla Czarnych: Zakierski (75, karny), A. Wrześniak (83)

Cenne punkty gromadzą Czarni Rudzienice. Po sobotnim zwycięstwie w meczu z Welem Lidzbark Welski drużyna Tomasza Zakierskiego tym razem zremisowała na wyjeździe z Grunwaldem Gierzwałd 2:2.

Początek sezonu Czarnym będzie zapewne wybitnie kojarzył się z.. rzutami karnymi. W poprzednich spotkaniach rudzieniczanie, a konkretnie Cezary Dedek, dwukrotnie nie potrafili pokonać bramkarzy rywali strzałem z 11 metrów. Fatum powróciło już w 1 minucie wczorajszego meczu. — Sędzia podyktował rzut karny za faul na naszym piłkarzu, Krystianie Wrześniaku. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki i jej nie wykorzystał — mówi trener Tomasz Zakierski. Do przerwy gospodarze prowadzili już 2:0.

Drużyna z Rudzienic w drugiej połowie potrafiła jednak doprowadzić do remisu. W 75 minucie zakończyła się feralna seria niewykorzystanych rzutów karnych. Tym razem do strzału z wapna podszedł grający trener Zakierski i pokonał bramkarza Mamr. Wynik na 2:2 został ustalony po braterskiej akcji: Krystian Wrześniak wycofał piłkę do swojego brata Adriana, a ten skutecznym strzałem doprowadził do remisu.

W sobotę (29. sierpnia) Czarni podejmą na swoim terenie GKS Stawiguda, początek spotkania o godz. 17.00.

Warmia Olsztyn — Fortuna Gągławki 0:1 (0:0)
Żuraw Godkowo — Radomniak Radomno 1:3 (0:1)
Wel Lidzbark Welski — Delfin Rybno 1:1 (0:0)
GKS Stawiguda — Polonia Iłowo 3:1 (1:1)
Syrena Młynary — Tęcza Miłomłyn 2:1 (1:1)
Ewingi Zalewo — Kormoran Zwierzewo 7:2 (2:0)
GKS Gietrzwład-Uniszewo — Start Nidzica 1:5 (1:1)

Czarni Rudzienice aktualnie zajmują 12 miejsce w 16 zespołowej lidze.