Zawodnicy Orki Iława wicemistrzami Polski

2015-08-17 11:20:04(ost. akt: 2015-08-17 13:10:25)

Autor zdjęcia: DELF CLUB/Orka Iława

Miniony weekend był pełen przygód dla zawodników Grupy Triathlon SSP Orka Iława. Mateusz Kudyk , Szymon Dzik, Kuba Zentarski, Bartek Żelaziński i nasz młody Kuba Bogusiewicz pojechali na zawody do Gdyni, gdzie rozgrywana była po raz pierwszy seria typu IRONMAN w Polsce. Dlatego wszyscy byli zdeterminowani żeby dobrze wypaść na tak prestiżowych zawodach.
Szymon oraz młodszy Kuba startowali w aquathlonie. Pokazali prawdziwego ducha walki. Nasi najmłodsi zawodnicy pokazują na każdych zawodach, że to oni królują w ich rocznikach i pokazują swój potencjał na coraz to kolejnych zawodach. Szymon zajął 1 miejsce a młodszy Kuba uplasował się na 4 pozycji. Na tych zawodach startował też nasz dobry kolega Oliwier z grupy pływackiej i zajął bardzo dobrze wywalczone 3 miejsce. Na następny dzień odbyły się zawody dla nieco starszych zawodników na dystansie sprinterskim w triathlonie, gdzie startowali Mateusz, Bartek i Kuba. Chłopakom udało się kolejno zająć miejsca 10,42 oraz 51 na 700 zawodników. Jak widać forma u chłopaków jest a to jeszcze nie koniec zmagań w tym roku.
W ten sam dzień Szymon wystartował w maratonie pływackim gdzie zajął 17 miejsce na 170 startujących !!

W ten sam weekend trójka naszych zawodników Ania, Michał i Patryk pojechała do Częstochowy, gdzie odbyła się Ogólnopolska olimpiada młodzieży w triathlonie. Jest to impreza rozgrywana w ramach mistrzostw Polski, gdzie przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z kraju w kategorii junior młodszy. W sobotę odbył się start indywidualny. z powodu strasznych upałów sędziowie przenieśli start na godzinę do tyłu aby zapobiec niebezpiecznym sytuacjom. Niestety i tak nie obyło się bez takich momentów. Pięcioro zawodników zeszło z trasy i u chłopców na metę dobiegło 30 zawodników Michał uplasował się na 8 pozycji a Patryk na 13.
Godzinę później startowała Ania, która nie dała się pokonać pogodzie i ukończyła zawody na 18 pozycji.
W niedziele odbył się start sztafet wojewódzkich. Nasze województwo reprezentowali Patryk i Michał oraz Julia i Karolina z Olsztyna. Po bardzo zaciętej walce naszej sztafecie udało się zająć wicemistrzostwo POLSKI !!
Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ to pierwszy medal od dawna dla naszego województwa w formie sztafet - skomentował Radosław Burza, trener.

Źródło: Orka Iława