Wreszcie sparingowe zwycięstwo. GKS Wikielec pokonał Mławiankę 2:1

2015-08-01 17:22:59(ost. akt: 2015-08-01 17:37:14)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Bardzo dobre spotkanie rozegrali dziś piłkarze GKS Wikielec, którzy pokonali w sparingu Mławiankę Mława 2:1.
GKS Wikielec – Mławianka Mława 2;1
Bramki dla GKS: Kołakowski i Oleszek

GKS WIKIELEC: Elżanowski - Kacperek, Żukiewski, Jajkowski, Kruszyński, Łysiak, Ludwiczak, Sobociński, Sagan, Kołakowski, Oleszko. Zagrali także – Piórkowski, Piceluk, Banasiak, Chabko, Kwiatkowski, Gerych, Płoski, Janiszewski, Lewandowski, Downer, Kasterski

Nasz trzecioligowy zespół w pierwszej połowie przeprowadził kilka doskonałych akcji. Już w 8 minucie bardzo przytomnie w polu karnym Mławianki zachował się Adam Kołakowski i pokonał golkipera gości.

W 25 minucie znów dobra dwójkowa akcja Kołakowskiego z Krystianem Oleszko i ten ostatni podwyższa na 2;0. W 40 minucie błąd defensywy Wikielca i goście za sprawą Łukaszewskiego zdobywają kontaktową bramkę.

W drugiej połowie trener GKS-u Andrzej Biedrzycki dał szansę gry młodym zawodnikom, ale potrafili oni utrzymać do końca ten korzystny rezultat. W sumie był to bardzo dobry sparingpartner. Mławianka jest prowadzona przez Piotra Zajączkowskiego, byłego szkoleniowca Jezioraka Iława i nowomiejskiej Drwęcy.

Kontuzji w dzisiejszym meczu doznał Dawid Chabko (zwichnięcie stawu w łokciu). Po intensywnych zabiegach ten zawodnik dołączy do zespołu i zagra w następnych spotkaniach.

Po meczu zadowolony trener Andrzej Biedrzycki powiedział.
- Cieszy to, że wreszcie po dwóch porażkach odnieśliśmy zwycięstwo. Pierwsza polowa była wybitnie pod nasze dyktando. Stworzyliśmy sporo sytuacji podbramkowych. Zespół ten musi nabierać doświadczenia i walki z trudnym przeciwnikiem. Wszyscy, którzy weszli dali z siebie wszystko. Był to bardzo pożyteczny sparing. Mamy jeszcze sporo do zrobienia, ale pomału pracujemy nad wyeliminowaniem błędów. Zrobimy wszystko żeby zacząć rozgrywki z pomyślnym wynikiem.