Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Kolejne medale iławskich wioślarzy, tym razem na podium wchodziły nasze dwie osady

2015-07-31 16:17:06 (ost. akt: 2015-07-31 13:37:55)
Medaliści Wiru Iława z trenerami. Od lewej: Krzystof Sławiński, Paweł Pierczyński, Piotr Jastrzębski, Bartosz Pietrewicz, Grzegorz Stypiński, Kacper Stopikowski

Medaliści Wiru Iława z trenerami. Od lewej: Krzystof Sławiński, Paweł Pierczyński, Piotr Jastrzębski, Bartosz Pietrewicz, Grzegorz Stypiński, Kacper Stopikowski

Autor zdjęcia: archiwum WIR Iława

Na torze wioślarskim w Kruszwicy odbyła się XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – będąca jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych. Na te zawody trenerzy Wiru Iława, Paweł Pierczyński i Grzegorz Stypiński wystawili silny zespół. Reprezentanci iławskiego klubu spisali się bardzo dobrze i dwukrotnie wchodzili na podium krajowego czempionatu. Na podobny, albo jeszcze lepszy wynik liczymy podczas mistrzostw Polski młodzików, które odbędą się w ten weekend.

Do grodu Popiela pojechało aż 17 zawodników iławskiego klubu wioślarskiego, którzy wchodzili w skład załóg łodzi w kategoriach: męska czwórka pojedyncza, męska czwórka podwójna, dwie męskie dwójki pojedyncze, żeńska dwójka podwójna, męska dwójka podwójna oraz w skifie (łódź jednoosobowa) żeńskim i męskim (po dwie osady).

W pierwszym dniu regat odbywały się biegi eliminacyjne, w drugim półfinały, a w niedzielę biegi finałowe. Nasi zawodnicy bardzo dzielnie spisywali się na torze koło Mysiej Wieży. W rezultacie ich zmagań do finału A zakwalifikowali się odpowiednio: Bartosz Pietrewicz, Kacper Stopikowski, Piotr Jastrzębski i Krzysztof Sławiński (czwórka pojedyncza bez sternika); Adrian Jackowski, Paweł Pyza, Damian Józefowicz i Dawid Rożankiewicz (czwórka podwójna bez sternika) oraz w tym samym składzie w konkurencji ze sternikiem, którym był Maciej Kapciński; Bartosz Pietrewicz i Kacper Stopikowski (dwójka pojedyncza), Magdalena Jackowska i Aleksandra Demczuk (dwójka podwójna); Michał Durka i Filip Zimnowodzki (dwójka podwójna) oraz skifistka Aleksandra Demczuk.

Natomiast w finale B Filip Zimnowodzki (na jedynce) był pierwszy i ostatecznie zajął 7 miejsce w klasyfikacji generalnej; Piotr Jastrzębski i Krzysztof Sławiński (dwójka pojedyncza) dopłynęli na metę jako 3 załoga i zajęli 9 miejsce, a w kategorii jedynek Wiktoria Stopikowska zajęła 6 pozycję, co dało jej ostatecznie 12 miejsce. W finałach C i D znaleźli się: Arkadiusz Krezymon i Kacper Kasprowicz (dwójka podwójna) oraz Adrian Kierzniewski (jedynka - dla Adriana był to debiut na ogólnopolskich regatach).Najlepiej na zawodach popłynęła nasza osada czwórki pojedynczej w składzie: Bartosz Pietrewicz, Kacper Stopikowski, Piotr Jastrzębski i Krzysztof Sławiński, która zdobyła srebrny medal. Do pierwszego miejsca, które zajęła osada PTW Płock, zabrakło im czterech sekund, a załogę Lotto Bydgostii Bydgoszcz wyprzedzili o dwie sekundy.

Osada dwójki pojedynczej w składzie: Bartosz Pietrewicz/ Kacper Stopikowski w swoim biegu finałowym zajęła trzecią pozycję i została udekorowana brązowym medalem. Nasi wychowankowie osiągnęli czas 8 min. 20 s - zabrakło im 1 sekundy do zdobycia srebra. Zatem wiwat iławskie "długie” wiosła!

Miejsca poza podium odnotowali: żeńska dwójka podwójna Magdalena Jackowska i Aleksandra Demczuk oraz męska dwójka podwójna Michał Durka i Filip Zimnowodzki— zajęli piąte pozycje. Skifistka Aleksandra Demczuk i męska czwórka podwójna Adrian Jackowski, Paweł Pyza, Damian Józefowicz i Dawid Rożankiewicz, dwukrotnie uplasowali się na 6 pozycji (ze sternikiem oraz bez sternika).

Na liście startowej regat znalazło się 243 juniorek oraz 309 juniorów z 34 klubów. Nasz klub był reprezentowany przez 3 juniorki i 14 juniorów. Łącznie po zakończeniu wszystkich konkurencji uzyskaliśmy 36 punktów, co dało nam piąte miejsce w klasyfikacji klubowej. Wyprzedziły nas wioślarskie potęgi: Lotto-Bydgostia, Posnania Poznań, AZS Toruń i PTW Płock do którego zabrakło nam jednego punktu.

Sportowo jesteśmy w stanie rywalizować z najlepszymi, jednak budżety innych klubów są nieporównywalnie większe. Za ten niewątpliwy sukces wielkie brawa należą się dla naszej kadry trenerskiej: Pawła Pierczyńskiego i Grzegorza Stypińskiego. Chciałbym również złożyć im podziękowanie za wzięcie na swoje barki trudu zorganizowania wyjazdów na regaty mistrzostw i za opiekę nad zawodnikami.

Już w najbliższy weekend Wir Iława jedzie na kolejne regaty. Tym razem będą to mistrzostwa Polski młodzików, zawody odbędą się również w Kruszwicy. W regatach weźmie udział 12 zawodników w konkurencji ósemki chłopców, dwójki podwójnej dziewcząt oraz jedynka dziewcząt.

Roman Trzciński, prezes klubu wioślarskiego Wir Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages